Öğretim görevlileri çalıştayda

Öğretim görevlileri çalıştayda
 İnternet Editörü
Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Emlak Yönetimi Programı öğretim görevlileri çalıştaya katıldı

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tapu Kadastro Yüksekokulu iş birliği ile Ankara’da "Emlak Sektörünün Geleceğine Yönelik Bir Yol Haritası, Üniversiteler, STK’lar ve Merkezi İdare – Yerel Yönetim" konulu çalıştaya katıldı.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tapu Kadastro Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ender Güler ve Kırıkkale Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Emlak Yönetimi Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gürsoy'un düzenleme kurulunu oluşturduğu çalıştaya, ülkemizin farklı üniversitelerinde Emlak Yönetimi Programlarında görev yapan 30 akademisyen katıldı. Kırıkkale Üniversitesi Emlak Yönetimi Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gürsoy, sektörün ihtiyacı olan geleceğe dönük stratejik bir yol haritasının oluşturulması anlamında çalıştayın önemli bir milat olacağını belirterek, Öğr. Gör. Rabia Vildan İşcan, Öğr. Gör. Hasan Önsoy ve Öğr. Gör. İlteriş Kaan Barun ile çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

ogretim-gorevlileri-calistayda2.jpg

GÜNCEL KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ

Çalıştaya ayrıca sektörün merkezi-yerel yönetimler paydaşı olarak Gelir İdaresi Başkanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sosyal Sigortalar Kurumu, İç Ticaret Genel Müdürlüğü, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Vergi Denetim Kurumu Başkanlığı, Sektörel Dair Başkanlığı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Ve Tüketicinin Korunması Ve Piyasa Denetimi Genel Müdürlüğünden yetkililer ve uzmanlar katılırken, sektörün sivil toplum paydaşlarını oluşturan Adana, Antalya, İstanbul, Samsun, Kocaeli, Bursa ve Sakarya’dan emlakçılar odası temsilcileri de katıldı.

retim-gorevlileri-calistayda4.jpg

Gayrimenkul sektörünün Türkiye ortalaması üzerinde büyüdüğünü ve ekonominin lokomotif sektörü konumuna geldiğini dile getiren Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akçam, “Bu çalıştay; sektör liderleri, akademisyenler ve bürokratları bir araya getirerek sektördeki güncel konuların detaylı bir şekilde tartışılmasına olanak tanımış ve sektörün mevcut durumu değerlendirilerek standartların yükseltilmesi adına önemli bir adım olmuştur” dedi. Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam, çalıştaya katkıları dolayısıyla Kırıkkale Üniversitesine ve Emlak Yönetimi Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gürsoy ile Öğr. Gör. Rabia Vildan İşcan, Öğr. Gör. Hasan Önsoy ve Öğr. Gör. İlteriş Kaan Barun’a teşekkür ederek plaket verdi.

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.