Kırıkkale Müftülüğü personel alacak

Kırıkkale  Müftülüğü personel alacak
 Muhabir
Kırıkkale İl Müftülüğü ile Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında protokol imzalandı.

Protokol çerçevesinde İŞKUR desteğiyle İl Müftülüğü merkez ve ilçelerde görevlendirilmek üzere 9 kişi istihdam edecek.

9 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatı ile uygulanmak üzere Kırıkkale İl Müftülüğü’nün kamu hizmeti faaliyetlerini desteklemek üzere, 6 ay süreli Kırıkkale Merkez ve tüm ilçeleri için 9 kişilik TYP kapsamında sözleşme Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Metin ile Kırıkkale İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar arasında imzalandı. TYP başvurularının 31.01.2024-04.02.2024 tarihleri arasında kabul edileceği, işe başlama tarihinin ise 19.02.2024 Bitiş Tarihinin 16.08.2024 olduğu hatırlatıldı.

SEÇMELER 14 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Koşulları başvuru tarihinde aynı evde ikamet edenlerden sadece 1 kişi TYP’ den faydalanabileceği sonradan yapılan adres değişikliklerinin kesinlikle kabul edilmeyeceği, 27 Eylül 2017’den itibaren bir kişi TYP’ den toplam 9 ay yararlanmış ise başvuru yapamayacağı, program devam ederken 9 aylık süresini dolduranlar ise sistem tarafından otomatik çıkartılacağı, başvuru tarihi itibariyle aynı adreste oturanların hane gelirleri toplamı net asgari ücretin 1,5 katını (25.503 TL) geçenler TYP’ den yararlanamayacağı, sözleşme tarihinden geriye son 1 yıl içinde yüklenici Kurumun bağlı ve yan kuruluşlarında çalışmamış olmak katılım şartları arasındadır. Başvuru yapacak kişinin programa başvuru yaptığı tarihte esnaf bağkurlu olmaması, işsiz olması, emekli ve öğrenci olmaması (Açıköğretim hariç) en önemli şartlardan biridir. Başvurular; e-Devlet, Alo 170, esube.iskur.gov.tr üzerinden veya en yakın İŞKUR Hizmet Biriminden yapılacaktır. Seçme Yöntemi: 13.02.2024 tarihinde saat 09:30 ‘da İl Müftülüğü Binasında yapılacak mülakat ile belirlenecek. İl Müftülüğünde 14.02.2024 tarihinde asil seçilenlerin listesi duyurulacaktır.

Bu haber toplam 575 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.