Bedelli askerlik yer sonuçları açıklandı

Bedelli askerlik yer sonuçları açıklandı
 Muhabir
Milli Savunma Bakanlığı 2024 yılı bedelli askerlik sınıflandırma sonuçlarını ilan edildiğini açıkladı. Sonuçların e-devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden öğrenilebileceği bildirildi.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ÖĞRENİLEBİLECEK

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Bedelli askerlik hizmeti kapsamında 2024 yılında silah altına alınacak yükümlülerin celp dönemleri ile birlik yerleri sınıflandırma kurulu huzurunda dışarıdan müdahaleye kapalı yazılım vasıtası ile belirlenmiştir. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz. Talep etmeniz halinde celp dönemi değişikliğinizi kontenjan durumuna göre e-Devlet "askerliğim" uygulamasından ve askerlik şubelerinden yapabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

bedelli-askerlik-yer-sonuclari-aciklandi2.jpg

SEVK TARİHLERİ AÇIKLANDI

2023 yılında bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere başvuran ve ödemesini tamamlayan yükümlüler 2024 yılında aşağıdaki celp ve sevk dönemlerinde bir aylık temel askerlik eğitimini yapmak için sevk edileceklerdir. 08 Şubat 2024, 07 Mart 2024, 18 Nisan 2024, 16 Mayıs 2024, 27 Haziran 2024, 25 Temmuz 2024, 22 Ağustos 2024, 19 Eylül 2024, 17 Ekim 2024, 14 Kasım 2024 ve 12 Aralık 2024.

bedelli-askerlik-yer-sonuclari-aciklandi3.jpg

CELP VE SEVK DÖNEMİ DEĞİŞİKLİKLERİ

Yükümlüler, talep etmeleri halinde celp ve sevk dönemi değişikliklerini, sadece 2024 yılı içinde olmak kaydıyla ve mevcut temel eğitim planlaması yapılan celp dönemleri için belirlenen kontenjanlar esas alınarak e-Devlet “Askerliğim” uygulaması üzerinden veya ikametine en yakın askerlik şubesi üzerinden sevke tabi tutulacakları tarihten 10 gün öncesine kadar ve en fazla 3 defa yapabilecek. Tercih edilebilen celp ve sevk dönemleri anlık kontenjan durumuna göre değişebildiğinden, yükümlüler tercihlerinde bu hususu göz önünde bulunduracak.

bedelli-askerlik-yer-sonuclari-aciklandi1.jpg

Temel eğitim planlanmayan veya kontenjanı dolu olan celp ve sevk dönemleri için tercih açılmayacak. e-Devlet üzerinden yapılan celp ve sevk dönemi değişiklik taleplerinin gerçekleşip gerçekleşmediği “Sınıflandırma Celp ve Sevk İşlemleri” veya “Askerlik Durum Belgesi Sorgulama” hizmetleri üzerinden takip edilebilecek. Yükümlüler sevk belgelerini tabi oldukları celp ve sevk döneminden 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik şubesinden alabilecek. 25 Ocak 2024 (bu tarih dâhil) tarihinden sonra bedelli askerlik hizmetinden vazgeçen yükümlüler yeniden bedelli askerliğe müracaat edemeyecek

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Bu haber toplam 228 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.