Hakkımızı korumak için kararlığımızdan taviz vermedik

Hakkımızı korumak için kararlığımızdan taviz vermedik
 Muhabir
Memur-Sen ev sahipliğinde Ankara Kızılcahamam’da 8.Türkiye Buluşması ve Mühendislik Meslek Kanunu ve Teknik Hizmetler Sınıfının Sorunları Çalıştayı yapıldı. Çalıştayda Kırıkkale’yi memur-sen il temsilcisi ve şube başkanları temsil etti.

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI

Gerçekleşen çalıştaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Memur-Sen Yönetim Kurulu, İl Temsilcileri, kamu mühendisleri, teknik hizmetler sınıfı personeli ve alanında uzman birçok davetli katıldı. Panel ve Çalıştayın akabinde 8.Türkiye Buluşması gerçekleştirildi. Memur-Sen 8. Türkiye Buluşmasına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri, Uluslararası Emek Konfederasyonu üyesi emek örgütü liderleri, il temsilcileri, şube başkanları ve çok sayıda davetli ile teşkilat mensubu katıldı.

hakkimizi-korumak-icin-kararligimizdan-taviz-vermedik2.jpg

8.TÜRKİYE BULUŞMASI

Mühendislik Meslek Kanunu ve Teknik Hizmetler Sınıfının Sorunları Panel ve Çalıştayı ile Memur-Sen 8.Türkiye Buluşmasına Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığını temsilen Şube Başkanı Recep Akdoğan katıldı. Buluşmada konuşan T.B.M.M. Başkanı Numan Kurtulmuş Milli hedefler etrafında hareket eden kamu bürokrasisinin oluşabilmesi için her bir memurun “Ehliyet, liyakat, millete sadakat ve millete hizmetkâr olmak” olarak tanımladığı dört temel prensibe sahip olmasının gerektiğini ifade etti.

KARARLILIĞIMIZDAN ZERRE TAVİZ VERMEDİK

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın “Sorumluluk bilinciyle hareket ettik ve fakat hakkımız konusunda kararlılığımızdan zerre taviz vermedik. Bizi, böyle öz güvenli hareket ettiren işte bu teşkilattır, örgütlülük bilincidir. Toplu sözleşme, KPDK, KİK ve hukuki kazanımlar olmak üzere bütün kazanımlarımızın sayısını 1007’ye çıkardık. Toplu sözleşme hakkının elde edilmesine, 740 bin sözleşmelinin kadroya geçirilmesinden 5 milyon 300 bin kişi kapsayan 3600 ek göstergeye, Toplu sözleşme ikramiyesinden, Hac ve cuma iznine, kamusal alan yalanıyla birlikte kılık kıyafet dayatmasının çöpe atılmasına, başörtüsü serbestine kadar tüm bu kazanımların altında imzamız, alın terimiz, mücadelemiz ve sizlerin güçlü iradesi var. İyi ki Memur-Sen var dedirtmeye devam edecek, mücadelemizi yeni, kazanımlarla taçlandırmaya, sorunları çözmeye, beklentileri karşılamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Genel Başkanımız İsrail’in yapmış olduğu devlet terörü ile alakalı olarak “Siyonist İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği soykırımdan, “İnsanlık tarihinin en korkunç suçlarından olan soykırım suçunun işlendiği utanç verici zaman dilimlerinden birisinin içindeyiz” ifadeleriyle bahsetti.

Bu haber toplam 49 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.