Kırıkkale’de köylerin altyapısı destekleniyor

Kırıkkale’de köylerin altyapısı destekleniyor
Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Kırıkkale Valisi Mehmet Makas başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda merkez ve ilçelere bağlı köylerde KÖYDES kapsamında yürütülen çalışmalar ve projeler ele alındı.

KÖYLERİN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELTİLECEK

Toplantıda, KÖYDES kapsamında köylerde yapılacak olan içme suyu, kanalizasyon, yol, ulaşım, alt yapı ve sosyal tesis gibi yatırımlar görüşüldü. Ayrıca, bu yatırımların planlanması ve finansmanı ile ilgili konularda istişarelerde bulunuldu. Vali Mehmet Makas, yaptığı açıklamada, KÖYDES'in köylerin altyapısının geliştirilmesi ve kalkınması için önemli bir proje olduğunu vurguladı. Makas, "Köylerimizin altyapısının iyileştirilmesi için KÖYDES kapsamında birçok yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlar sayesinde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyoruz." dedi.

kirikkalede-koylerin-altyapisi-destekleniyor2.jpg

ALTYAPI VE ÜSTYAPILARIN SORUNU GİDERİLECEK

Toplantıda, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, daire müdürleri, ilçe kaymakamları ve ilgili kurumların temsilcileri de hazır bulundu. Toplantıda alınan bilgilere göre, KÖYDES kapsamında Kırıkkale'nin köylerinde şu yatırımlar yapılacak: Köylere temiz ve sağlıklı içme suyu sağlanması için yeni su şebekesi ve arıtma tesisleri yapılacak. Köylerde atık suyun hijyenik bir şekilde tahliyesi için kanalizasyon şebekesi çalışmaları yürütülecek. Köy yollarının asfaltlanması ve onarımı yapılacak.

ALTYAPI HİZMETLERİ GELİŞTİRİLECEK

Köylere ulaşımın kolaylaştırılması için yeni yollar açılacak ve toplu taşıma imkanları geliştirilecek. Köylerde elektrik, haberleşme ve altyapı hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacak. Köylerde muhtarlık binaları, spor salonları, kütüphaneler ve diğer sosyal tesisler inşa edilecek. KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Kırıkkale'nin köylerinin altyapısının geliştirilmesi ve kalkınması için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Bu haber toplam 315 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.