22.6 C
Kırıkkale
26/05/2022
Gündem

Hemşireler gününe karanfilli kutlama

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da bulunan sağlık kuruluşlarını ziyaret edip hemşirelere karanfil dağıttı. 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla hemşirelerin gününü kutlayan Türkyılmaz, işlerinde kolaylıklar diledi.

 

KOLAYLIKLAR DİLEDİ

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası ve 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü münasebetiyle ilk olarak Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesini ziyaret etti. Mesai başında hemşireleri ziyaret eden Türkyılmaz, hemşirelere karanfil takdiminde bulunarak çalışmalarında kolaylıklar diledi. Hemşirelik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Türkyılmaz, insan sağlığını kendi sağlığının üstünde görerek çalışan, fedakârlık ve öz veriyle hizmet eden hemşirelerin sağlık ordusunun vaz geçilmez birer parçası olduğunu ifade etti.

 

İYİ Kİ VARSINIZ

Koronavirüs sürecinde, salgın hastalıkla mücadelede hemşirelerin en ön saflarda olduğunun altını çizen Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Sağlık sektöründe emek ve hizmet vermiş, hala da görevinin başında olan çalışanların Hemşireler Günü’nü kutluyorum. Hemşirelik, şefkat, sabır ve titizlikle yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Bizlerde Dünya Hemşireler Günü vesilesiyle ilçemizde görev yapan hemşirelerimize karanfil takdim ederek, görevlerinde kolaylıklar diledik. Kıymetli hemşirelerimiz, iyi ki varsınız. Gününüz kutlu olsun” dedi.

Benzer Haberler

Gökyüzünü süslediler

yonetici

Vaka artışındaki yükseliş durmuyor

yonetici

Maske kullanımı ve sosyal mesafe filyasyon süresini kısaltıyor

yonetici
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x