Eğitim

İlköğretim öğrencilerinden kukla etkinliği

eTwinning projeleri kapsamında Kırıkkale Merkez Mehmet Uzelli İlkokulu Ailenin Kukla Gösterisi Projesi başarıyla uygulanıyor. Proje kapsamında aralarında Romanya ve Litvanya’dan katılan 10 okul öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden kutlalar yapıyor.

 

LİTVANYA VE ROMANYA’ DAN KATILIM

Merkez Mehmet Uzelli İlkokulu,  eTwinning platformunun hazırladığı “Family’s Puppet Show” (Ailenin Kukla Gösterisi ) isimli projeyi Kırıkkale, Ankara, İstanbul ve Nevşehir ‘den 10 okul, Litvanya’dan 1 ve Romanya’ dan 1 okul ile birlikte yürütüyor. Okulun İngilizce öğretmeni Saynur Yavuz projeyi başlatırken ve Sınıf öğretmeni Hatice Erol Pehlivan ile projeyi yürütüyor.

 

GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN

Okul öğretmenlerinden Hacite Erol Pehlivan, “Projede öğrencilerin pandemi döneminde aile ile birlikte erişimi kolay malzemeleri kullanarak kuklalar yapmaya ve kuklaları öğrenme materyali olarak kullanmaya dayalı eğlenerek öğrenme yolculuğuna katılması amaçlanmaktadır.  Projenin temel hedefi Covid 19 salgını nedeniyle aile ile birlikte evde geçirilen zamanı etkili ve verimli bir hale getirmektir.  Bu projeyle evde kolay bulunan geri dönüşüm malzemelerle kukla yaparak öğrenmeyi zevkli hale getirmek, öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmek, öğrencilere geri dönüşüm bilinci kazandırmak istenmektedir” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Benzer Haberler

Kur’an bülbülleri ödüllendirildi

yonetici

Kırıkkale’de bursluluk sınavı heyecanı

yonetici

Kırıkkale Lisesinin proje başarısı

yonetici
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x