9 MAHALLE KONAĞI, 10 ADET ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI YAPILACAK

9 MAHALLE KONAĞI, 10 ADET ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI YAPILACAK
28 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, asfaltta bu yıl atağa kalktıklarını, program dahilinde çalışmaların süreceğini söyledi. Başkan Saygılı 9 mahalleye mahalle konakları, 10...

28 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, asfaltta bu yıl atağa kalktıklarını, program dahilinde çalışmaların süreceğini söyledi. Başkan Saygılı 9 mahalleye mahalle konakları, 10 adet de çok amaçlı spor sahası yapacaklarını açıkladı.

TALEPLERİNİ ALDI

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’nin 28 mahalle muhtarı ile MKE Lokalinde bir araya gelerek 2021 yılında Mahallerde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahallelerine yönelik hizmet ve projelerin değerlendirildiği toplantıda muhtarların talep ve şikâyetlerini de dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tespit edilen ihtiyaçlara yönelik gerekli düzenleme ve çalışmaların yapılması için başkan yardımcılarına ve ilgili müdürlere talimat verdi.

MUHTARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Mahalle ziyaretlerimiz ve saha çalışmalarımız sırasında sık sık muhtarlarımızla bir araya geliyor ve taleplerini dinliyoruz. Ancak eksik kalan noktalar olabiliyor. Bu sebeple bu toplantıları düzenliyoruz ve muhtarlarımızla istişare edip, mahallelerimize yönelik çalışmalarımızı detaylı şekilde ele alıyoruz. Yaptığımız hizmetleri ve hazırladığımız projeleri muhtarlarımızın gözünden görmek, onların fikirlerini almak bizim için önemli” ifadesini kullandı.

AMACIMIZ HAYIR DUASI ALMAK

Asflat, Kilit Parke, Bordür ve Andezit çalışmaları konusunda bu yıl atağa geçeceklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tek tek Mahallerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, pandemi nedeni ile bir süre ara verdikleri Muhtar toplantılarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek “Kırıkkalemiz ne kadar iyi olur ise hepimiz o kadar iyi oluruz. Bizlere bu görevler babalarımızdan kalmadı ve çocuklarımıza da kalmayacak, bizler ve siz muhtarlarımız hepimiz Kırıkklemize hizmet için geldik. Tek amacımız hayır duası almak” ifadesini kullandı.

KIRIKKALE BELEDİYESİNİ HAYAL EDİLEMEYECEK DURUMA GETİRDİK

Başkan Saygılı Kırıkkale’nin sınırsız bir kaynağının olmadığını belirterek “Tüm mahallere ihtiyaçları ölçüsünde ayrım yapmaksızın pastayı dağıtmaya çalışıyoruz. Kırıkkalemizin sınırsız bir kaynağı yok. Ancak Kırıkkale Belediyesinin şuan ki durumu hayal edilemeyecek durumda, kendi çalışanına maaş veremeyen bir belediyeden esnafına nakti yardım yapan bir belediye durumuna geldik. Bu sene asfalt ve kilit parke de atağa kalkıyoruz. Tüm bunları da Kırıkkale Belediyesinin kaynaklarını kullanmadan farklı yollardan oluşturduğumuz kaynaklarla hayata geçireceğiz” dedi.

HİZMET ARAÇLARIMIZ SİZİN

Kırıkkale Belediyesinin iş makinesi bakımından da altın yılını yaşamaya başladığını belirten Belediye Başkanı Saygılı “Kırıkkale Belediyesinin araç parkını güçlendirdik, göreve geldiğimizden bu tarafa iş makineleri, kamyonlar gibi araçların sayısını kat ve kat attırdık. Mahallelerimize olan ihtiyaç halinde bu araçların tamamı sizin, ilgili müdürlerimizle, başkan yardımcılarımızla irtibata geçip mahallelerimizin ihtiyaçlarını birlikte gidereceğiz” dedi.Belediye Başkanı Saygılı muhtarların destek ve katkıları sayesinde, mahallere yönelik hızlı ve faydalı hizmetler ürettiklerini de söyleyerek “Muhtarlarımızın görüşlerine önem veriyoruz. Her mahallemiz için öncelikli ihtiyaçları ve ana problemleri tespit ettik. Buna uygun şekilde ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor.” Şeklinde konuştu.

SAYGILI’YA MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR

Alt yapı, asfalt, park, çevre ve temizlik  gibi çeşitli konulardaki taleplerini dile getiren muhtarlar, kendilerine her türlü desteği sağlayan ve mahallelerin ihtiyaçlarına yönelik hızlı çözümler üreten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür ettiler.

9 MAHALLE’YE MAHALLE KONAĞI 10 MAHALLEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın önem verdiği porjelerden biri olan Mahalle Konaklarının yapımına bu yılda devam ediliyor. Bağlarbaşı, Yaylacık, Yeni Mahalle, Yuva, Gündoğdu, Osmangazi, Çalılıöz, Etiler ve Bahçelievler mahallerin de tespit edilen yerlere yıl içerisinde Mahalle Konağı yapımı tamamlanacak. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı Mahalle konakları bulundukları bölgelere ayrı bir renk katıyor. Yapımı daha önce tamamlanan ve çeşitli kursların verildiği Kaletepe, Sanayi, Yuva ve Aşağımahmutlar mahalle konaklarını kullanan mahalleli bayanlar hizmetlerden memnun kaldıklarını her defasında belirtiyorlar. Kırıkkale Belediyesi ayrıca bu yıl Bağlarbaşı, Yuva, Gündoğdu, Yenimahalle, Etiler, Bahçelievler, Çalılıöz, Sanayi ve Kaletepe Mahallerine de çok amaçlı spor sahası yaparak gençlerin hizmetine sunacak.

Bu haber toplam 7 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.