Acil sağlık eğitimleri devam ediyor

Acil sağlık eğitimleri devam ediyor
112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli sunumu için Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda sağlık personeline yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor.4 GÜN SÜRDÜİl Sağlık...

112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli sunumu için Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda sağlık personeline yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor.

4 GÜN SÜRDÜ

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 4 gün süren eğitimlerde İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından “Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimi” (E-İLYAD) eğitimi verilirken, simülasyon maketi üzerinde çeşitli uygulamalar yapıldı. Katılımcılara; Acil Olgu Yönetimi, Temel EKG ve Ritim Bozuklukları, Göğüs Ağrısı ve Akut Koroner Sendromlar, KPR Yönetimi, Periarrest Ritimler, Arrest Ritimler, Acil İlaçlar, Anaflaksi, Zehirlenmeler, Suda Boğulmalar, Astım, Elektrik Çarpması, Hipoglisemi, Hipotermi, İnme, Gebelerde Kardiyak Arrest, Etik konuları anlatıldı.

ETKİN, HIZLI VE KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ

18’incisi düzenlenen eğitim programına 5 eğitmen ve 10 personel katılırken, programı başarıyla tamamlandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “Bu eğitimlerdeki temel amacımız 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev alan her sağlık personelinin medikal bilgilerini güncellemek, mesleki becerilerini artırmak, yeni beceri ve teknikler kazandırarak Acil Sağlık Hizmetleri’ndeki kaliteyi artırmaktır. Hizmetlerimizin ülkemiz genelinde etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunumu için personelimize yönelik hizmet içi eğitimlerimiz titizlikle devam edilecektir” dedi.

Bu haber toplam 5 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.