BAKAN ÖZER MÜJDELERLE GELDİ

BAKAN ÖZER MÜJDELERLE GELDİ
KIRIKKALE'DE EĞİTİM YATIRIMI 70 MİLYON LİRADAN 370 MİLYON TL'YE ÇIKARILDIMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Kırıkkale'ye geldi. Bakan Özer, "2022 yılında Kırıkkale'nin mevcut eğitim yatırımları...

KIRIKKALE'DE EĞİTİM YATIRIMI 70 MİLYON LİRADAN 370 MİLYON TL'YE ÇIKARILDI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programlara katılmak üzere Kırıkkale'ye geldi. Bakan Özer, "2022 yılında Kırıkkale'nin mevcut eğitim yatırımları 70 milyon lira iken bugünkü toplantıda eğitim kalitesini artırmak için 300 milyonluk ilave yatırım yapma kararı aldık. Dolayısıyla Kırıkkale'nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkartmış bulunuyoruz” diye konuştu.

KIRIKKALE’DE BİR DİZİ ZİYARET

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. İlk ziyaretini Kırıkkale Valiliğine yapan Bakanı Özer’i, burada Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri karşıladı. Anaokulu öğrencileri tarafından çiçek takdim edilerek karşılanan Bakan Özer, Valilik Şeref Defterinin imzalanması ve Vali Bülent Tekbıyıkoğlu tarafından yapılan sunumun ardından tertip edilen İl Eğitim Değerlendirme toplantısına katıldı. Daha sonra Kırıkkale Belediyesini ziyaret eden Bakan Özer burada Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakan Özer akşam ise Kırıkkale Valiliği tarafından verilen iftar programına katıldı.

HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEK

Kırıkkale Valiliği ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Özer, eğitim teşkilatının eğitimin kalitesini yükseltme ile ilgili tespitler yapma ve süreçlerin iyileştirilmesi için illerde ziyaretlerde bulunduğunu, kendilerinin de bu ziyaretleri son dönemde yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti. Bakan Özer, Kırıkkale'nin eğitimde niteliğinin ve rekabet gücünün artması için her türlü desteği vereceklerini belirtti. Bakan Özer, açıklamasından sonra Kırıkkale Valiliğinde il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı.

KIRIKKALE'NİN 2022 YILI EĞİTİM YATIRIMI, 70 MİLYON LİRADAN 370 MİLYON LİRAYA ÇIKARILDI

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Özer, "2022 yılında Kırıkkale'nin mevcut eğitim yatırımları 70 milyon lira iken bugünkü toplantıda eğitim kalitesini artırmak için 300 milyonluk ilave yatırım yapma kararı aldık. Dolayısıyla Kırıkkale'nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkartmış bulunuyoruz” diye konuştu. Eğitim binalarının eski ve yaşlanmış olması nedeniyle Kırıkkale'nin büyük desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Özer, "2022 yılında Kırıkkale'deki güçlendirme kapsamındaki çalışmaların tamamını nihayetlendireceğiz. Bakanlığımız İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü ve Kırıkkale Valiliği ile koordineli bir şekilde Kırıkkale'deki geciken güçlendirme çalışmalarının hepsini tamamlayacağız." diye konuştu.

İLAVE YATIRIMLAR KAZANDIRILDI

Türkiye genelinde doğalgaza erişimi olup dönüşümü yapılmamış okul bırakmadıklarını dile getiren Özer, bu kapsamda Kırıkkale'de bu kapsamdaki okulların doğal gaz dönüşümlerinin bir iki ay içinde yapılması için gerekli desteği vereceklerini açıkladı. Özer, toplantıda Kırıkkale'deki yatırım programına Naciye Pehlivanlı Saran Anadolu Lisesi, Yahşihan Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve İsmet Aydınlı İlkokulunu dâhil ettiklerini ayrıca mevcut okulların çatı ve ıslak zeminlerle ilgili büyük onarımların tamamlanması için de 15 milyon liralık ilave yatırımı kazandırdıklarını bildirdi.

KIRIKKALE’YE HAYIRLI OLSUN

Özel eğitim uygulama okulunun da yatırım programı dâhilinde yenileneceğini kaydeden Özer, Bakanlığın okul öncesi eğitimi artırmak için yaptığı çalışmalar kapsamında Kırıkkale'ye 6 anaokulu kazandırılacağını belirtti. Özer, "Yeni anaokulları, özel eğitim anaokulları, özel eğitim uygulama okulları, ilkokul ve ortaokullar ile okulların güçlendirme çalışmalarını Kırıkkale'de 2022 yılı içinde tamamlamış olacağız. 2022 yılı içindeki yatırım maliyetini de 70 milyondan 370 milyona 4-5 katlık artışla Kırıkkale'mize kazandırmış olduk” dedi. Ziyaretin Kırıkkale'de bekleyen yatırımların aktif hâle getirilmesi için anlamlı olduğuna işaret eden Özer, yatırımların Kırıkkale'ye hayırlı olmasını diledi. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 27 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.