Bozdağ'dan İsrail'e kınama 

Bozdağ'dan İsrail'e kınama 
Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, bir taraftan İsrail'e kınamada bulundu, diğer taraftan hükümeti eleştirdi. Bozdağ " Filistin halkına yapılan zulmü, gerçekleştirilen katliamları...

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, bir taraftan İsrail'e kınamada bulundu, diğer taraftan hükümeti eleştirdi. Bozdağ " Filistin halkına yapılan zulmü, gerçekleştirilen katliamları kınıyorum. İsrail gibi eli kanlı bir devlete her anlamda yardımcı olan kim varsa lanetliyorum" diye konuştu.

İŞ TUTAN KİM VARSA LANETLİYORUM

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ yazılı basın açıklamasında "Bugün Milli Mücadele ateşinin yakıldığı, bir milletin kurtuluşu için başlangıç olan 19 Mayıs… 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakılan bu ateş hala içimizi ısıtıyor. Yorgun ve fakir bir milletin türlü yokluklar içinde var ettiği Türkiye Cumhuriyeti, sağlam atılan temelleri sayesinde bugün her türlü ihanete rağmen dimdik ayakta duruyor. “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyen liderimizi saygıyla rahmetle anarken, Filistin halkına yapılan zulmü, gerçekleştirilen katliamları kınıyorum. İsrail gibi eli kanlı bir devlete her anlamda yardımcı olan kim varsa lanetliyorum. Yahudi lobileriyle iş tutarak güç kazanmaya çalışan kim varsa lanetliyorum. Aynı zamanda Filistin halkının yanında olmuş, Filistin’de mücadele vermiş Deniz Gezmiş ve Sinan Cemgil gibi devrimci gençleri de saygıyla anıyorum" ifadesini kullandı.

EKONOMİ YÖNETİMİNİN BECERİKSİZLİĞİ

CHP İl başkanı Bozdağ "Bir yıldan fazla süredir maalesef tüm dünyayı büyük bir sıkıntı içinde bırakan salgın ortamında, bugüne kadar uygulanmış yanlış politikaların ülkeyi ne hale getirdiği artık toplumun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılmaktadır. Ekonomi yönetiminin beceriksizliğinin yanında, her alanda her gün yeni bir skandalla uyanıyoruz. Kendi bakanlığına fahiş fiyatla dezenfektan satanlar bir yanda, suç örgütü liderlerinin yayınladığı videolarda hakkında cevap verilememiş iddialarda bulunulan bakan, milletvekili ve bürokratlar diğer yanda. Şöyle bir bakınca her lafın başında “eski Türkiye” diyenlerin ülkeyi 90’lı yıllardan bile daha kötü duruma getirdikleri açıkça görülüyor. İşte tam da bu ortamda istenen bir helallik var ki, hepimizi merak içinde bıraktı. Gerçekten hakkını helal eden var mı merak ediyorum. Mesela salgının başından beri kendi kaderine terk ettiğiniz esnaf mı hakkını helal edecek, kuraklıkla boğuşurken ne halde olduğunu merak dahi etmediğiniz çiftçi mi hakkını helal edecek? Sendikal faaliyette bulunduğu için ihraç edilen kamu çalışanı mı? Terörle mücadelede şehit olan, gazi olan askerlerimiz, Habur’da teröristlerin ayağına çadır mahkemesi kuranlara mı hakkını helal edecek? Ergenekon, balyoz gibi kumpas davalarında FETÖ ile kol kola tutukladığınız onurlu insanlar mı hakkını helal edecek? Her türlü doğal güzelliğini rant uğruna kurban verdiğiniz köylüler mi helallik verecek? Vatandaş üç kuruşa muhtaç iken, yüzlerce araçlık protokol konvoyu kuranlara mı helal edeceğiz hakkımızı? Gerçekten muradınız helallik almaksa koyun sandığı vatandaşın önüne bakalım vatandaş sizden razı mı değil mi?"

SÖMÜRÜDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL

İl Başkan Bozdağ Öyle bir düzen yarattınız ki, bunun adı sömürüden başka bir şey değildir. Sadece bir örnek vereceğim sizlere: Kütahya Afyon ve Uşak illerine hizmet vermek üzere, Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılan Zafer Havalimanı’na bu yıl için verilen yolcu garantisi 1.317.000 kişi. Bu yıl havalimanını kaç kişi kullandı biliyor musunuz? Yalnızca 61 kişi. El insaf… Verilen bu yolcu garantisi ne zamana kadar devam edecek diye soruyorsanız 2044 yılına kadar. Yani ey Kırıkkaleliler havaalanımız yok diye, limanımız yok diye hayıflanmayın, devletimiz sağolsun uçmadığımız havalimanına, geçmediğimiz köprüye, binmediğimiz gemiye para ödeme keyfini bizlere yaşatıyor. Yeter ki yandaş müteahhitler para kazansın. Ama sakın bu tablo sizleri ümitsizliğe sürüklemesin. Hep söylüyoruz yine ve daha güçlü haykıracağız. Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli güzel günler göreceğiz. Haramilerin saltanatı yıkılacak. Çocukların yatağa aç girmediği bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. Hiçbir ana evladı için gözyaşı dökmeyecek. Hiçbir baba çocuğu için el kapılarında beklemeyecek. İnsanca yaşadığımız, hakça bölüştüğümüz günler geldiğinde, kimse kendini helallik istemek zorunda hissetmeyecek.  Bizler bu kararlılıkla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gençlerimizle kol kola yarınlarımıza sahip çıkacağız.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Yahu bir de bu 128 milyar dolar nerede?" dedi. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 4 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.