BU MİLLET APOLETLİ SİYASETİ ÇOKTAN TARİHE GÖMMÜŞTÜR

BU MİLLET APOLETLİ SİYASETİ ÇOKTAN TARİHE GÖMMÜŞTÜR
KENDİLERİNCE BİLDİRİ YAYIMLAYAN AMİRALLERE KIRIKKALE STK'LARINDAN TOKAT GİBİ CEVAPEmekli 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili yayımlandığı bildiri ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale'de de tepkiyle karşılandı....

KENDİLERİNCE BİLDİRİ YAYIMLAYAN AMİRALLERE KIRIKKALE STK'LARINDAN TOKAT GİBİ CEVAP

Emekli 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili yayımlandığı bildiri ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale'de de tepkiyle karşılandı. Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği başkanlığında bir araya gelen Kırıkkale sivil toplum örgütleri ortak bir açıklamada bulunarak "Artık Türkiye eski Türkiye değildir. Bu millet ‘apoletli siyaseti’ çoktan tarihe gömmüştür. Milli iradeyi hedef alan ve vesayetçi zihniyet tarafından kaleme alınan bildiriyi nefretle kınıyor ve reddediyoruz" ifadelerine yer verdiler.

BİLDİRİYİ KINIYOR VE REDDEDİYORUZ

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda bir araya gelen Kırıkkale Sivil Toplum Örgütleri, amirallerin bildirisine sert tepki gösterdi. Tüm STK'ların imza attığı ortak basın açıklamasını TSO Başkanı Ahmet Varlı okudu. Başkan Varlı "Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sonu, gece saatlerinde 104 emekli amiral son günlerin suni gündem konularından olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili gereksiz polemikleri bahane göstererek kendilerince bir bildiri yayınlamış, maksadı tamamen Türkiye’yi kendi sınırlarına hapsetmek olan güçlerin değirmenine su taşımışlardır. İçeriğinde darbe iması bulunan ve millet iradesine parmak sallayan bu bildiri, yok hükmündedir. Bu millet ‘apoletli siyaseti’ çoktan tarihe gömmüştür. Milli iradeyi hedef alan ve vesayetçi zihniyet tarafından kaleme alınan bildiriyi nefretle kınıyor ve reddediyoruz” ifadesini kullandı.

GİRİŞİMİN ZAMANLAMASI DA MANİDARDIR

Başkan Varlı açıklamanın devamında "Bu ülke tarihinde en büyük yarayı her zaman milli iradenin askıya alındığı dönemlerde görmüştür. 60 ihtilali, 71 muhtırası, 80 ihtilali, 28 Şubat süreci, 27 Nisan bildirisi ve son olarak 15 Temmuz kalkışması hep aynı senaryolar üzerine kurulmuş ve memlekete büyük zararlar vermiştir.  Ancak darbe sevdalıları 15 Temmuz’u hatırlamalı, akıllarını başlarına almalıdır. Artık Türkiye eski Türkiye değildir. Milletin iradesini tehdit eden darbe heveslilerine 15 Temmuz’da uçaklar kalkamasın diye ekinini yakan çiftçileri, araçlarını milletine siper eden sanayicileri hatırlatmak isteriz. Bizler iş dünyası olarak içinde bulunduğumuz salgın sürecinin etkilerini devletimizle birlikte en aza indirip ekonomiyi güçlendirmeye çalışırken gelen bu girişimin zamanlaması da manidardır".

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

"İçerde ve dışarda Türkiye’nin güçlenmesine karşı manevralar yapan herkes bilmelidir ki, piyonları büyüyen ve güçlenen Türkiye’nin önünü kesemeyecektir. Yargıya intikal etmiş bu elim vakada Türk yargısının, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerini de çirkin emellerine alet etme hevesindeki bu darbeci zihniyete karşı gereğini yapacağına olan inancımız tamdır. Toplumumuzun dinamiği Sivil Toplum Kuruluşları olarak biz, dün olduğu gibi bugün de yarın da devletimizin milletimizin yanındayız" dedi.

AÇIKLAMAYA İMZA ATAN KIRIKKALE STK’LARI

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkkale Ticaret Borsası, Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, MÜSİAD, AKON, KIMDER, HAYSİAD, Hayrat Vakfı, Şoförler Odası, Oto Sanayi ve Demirciler Odası, Yeni Dünya Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Cihannüma Derneği, Bakkallar Odası, Lokantacılar Odası, Servis ve Nakliyeciler Odası, Minibüsçüler Odası, Medya ve Gazeteciler Cemiyeti. Haber: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 8 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.