Fedakarca görev yapıyorlar

Fedakarca görev yapıyorlar
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Kırıkkale’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Akçelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı,...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Kırıkkale’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Akçelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, gazetecilerin gününü kutladı.

DEMOKRASİMİZİN GÜÇLENMESİNE KATKI SAĞLIYOR

Gazetecilerle bir süre sohbet eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında çalışan basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Gazetecilik onurlu ve çok anlamlı sorumluluklar taşıyan bir meslek. Bu işe gönül veren arkadaşlarımızın yaşadıkları zorlukları, gece gündüz verdikleri emeği toplum olarak takdir etmememiz olanaksız. Basınımız, geçmişten günümüze kadar önemli bir gelişme göstererek, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da etkinliğini her geçen gün artırmakta olup demokrasimizin güçlenmesine katkılar sağlamaktadır. Bu gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir”.

ÇOK SESLİLİĞE KATKI SAĞLIYORLAR

Başkan Varlı “Halkımızın bilinçlenmesi, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir görev üstlenen basın çalışanları, bu görevlerini farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yerine getirmektedirler. Zor şartlarda çalışan ama tüm zorluklara rağmen toplumun haber alma özgürlüğü için mücadele eden basın emekçileri, bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte, aynı zamanda demokrasinin sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler. Kırıkkale’mizin gerek ekonomik gerekse sosyal olarak geldiği noktada sivil toplum örgütlerinin yanı sıra basın kuruluşlarımızın katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Atatürk'ün 'basın bir milletin müşterek sesidir' ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha içtenlikle kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyorum” dedi. Açıklamaların ardından Başkan Varlı ve yönetim kurulu üyeleri gazetecilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Bu haber toplam 4 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.