Her Mevsim Kırıkkale ödüllü fotoğraf yarışması devam ediyor

Her Mevsim Kırıkkale ödüllü fotoğraf yarışması devam ediyor
Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Her Mevsim Kırıkkale" ödüllü fotoğraf yarışması devam ediyor.DÖRT MEVSİMDEN KARELERKonuyla ilgili yapılan açıklamada “Her Mevsim Kırıkkale...

Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda, Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Her Mevsim Kırıkkale" ödüllü fotoğraf yarışması devam ediyor.

DÖRT MEVSİMDEN KARELER

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Her Mevsim Kırıkkale Ödüllü Fotoğraf Yarışması Kırıkkale; son dönemde yapılan çalışmalar neticesinde Çeşnigir Kanyonu, Oba Köy, Yeşil Vadi, Balışeyh Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı, Keskin Dinek Yöresel Yemekler Gastronomi Merkezi, Dinek Yöresel Ürünler Satış Merkezi, vb. birçok tesise kavuşmuş, böylece il hem Kırıkkale’de yaşayanlar hem de başta Ankara olmak üzere komşu ve çevre illerde ikamet edenler için keşfedilecek yeni bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Bu çerçevede, Kırıkkale’nin mevcut tarihi, doğal, kültürel değerleri ve turizm açısından son dönemde yaşanan yeni gelişmelerin bilinirliğinin artırılması, geniş kitlelere duyurulması amacıyla, Bakanlığımızın desteği ve Kırıkkale Valiliği işbirliği ile bir fotoğraf yarışması düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Yarışma kapsamında ilin turizm yönünden potansiyel taşıyan tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin dört mevsim fotoğraflanması beklenmektedir.

4 FARKLI KATEGORİ

Kırıkkale’de Sonbahar, Kırıkkale’de Kış, Kırıkkale’de İlkbahar, Kırıkkale’de Yaz olmak üzere 4 farklı kategoride ilan edilen yarışmada katılımcılar tarihi ve doğal varlıklar ile birlikte, şenlik, festival, yöresel halk oyunları, yöresel yemekler, düğünler, el sanatları, ürün hasadı, yerel halkın mevsimsel faaliyetleri ve günlük yaşantısı gibi kültürel zenginlikleri, tabiatın 4 mevsim renklerini, yaban hayatını, endemik türleri, doğa sporları aktivitelerini objektiflerinden yansıtarak yarışmaya katılabilirler. Fotoğraflanacak konular bunlar ile sınırlı değildir. Katılımcılar, turistik potansiyel taşıyan diğer unsurlara da fotoğraflarında yer verebilirler.

İŞTE ÖDÜLLER

Her bir kategori için ayrı ayrı olmak üzere; Birincilik 5 bin TL, İkincilik 3 bin TL, Üçüncülük 2 bin TL AHİKA Özel bin TL Sergileme (her kategori için en fazla 50 adet, toplam en fazla 200 adet): 250,00.-TL ödül verilecek. 29 Ekim 2020 tarihinde ilan edilen yarışmaya son katılım tarihi 15 Ekim 2021 olarak belirlenmiştir. Sonuçlar 29 Ekim 2021 tarihinde ilan edilecek. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 10 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.