HER ŞEY EĞİTİM İÇİN

HER ŞEY EĞİTİM İÇİN
İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Amaç kentte eğitim adına huzurlu bir iklim oluşturmak olduğunu söylediKırıkkale’ye atanmasının üzerinden yaklaşık bir ay gibi bir süre geçen İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu...

İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Amaç kentte eğitim adına huzurlu bir iklim oluşturmak olduğunu söyledi

Kırıkkale’ye atanmasının üzerinden yaklaşık bir ay gibi bir süre geçen İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu hem Kırıkkale eğitiminin son durumunu değerlendirmek, hem de yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi.  Telefoncu, amaçlarının öğrencileri başarıya ulaştırmak ve kentte eğitim adına huzurlu bir iklim oluşturmak olduğunu vurguladı.

KIRIKKALE'YE HİZMET ETMEK İÇİN YANINIZDAYIM

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının temsilcileriyle Kırıkkale Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programında da bir araya geldi. Telefoncu burada yaptığı konuşmada basın kuruluşlarının çalışmalarına katkı sağlayacağını belirterek, "Kırıkkale'ye hizmet etmek için yanınızdayım. Görevimizi en güzel şekilde ve başarıyla yürütmek için çalışacağız. Amacımız, çocuklarımızı başarıya ulaştırmak ve öğretmenlerimize huzurlu bir iklim oluşturmak ve okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kurum olarak en önemli yardımcılarımızdan ve bize çalışmalarımızda güç verecek etkenlerden biri de basın kuruluşlarıdır” diye konuştu.

HEP BİRLİKTE ÇOCUKLARIMIZA HİZMET EDELİM

Kırıkkale'nin basın kuruluşları yönünden avantajlarının olduğunu söyleyen Telefoncu, "Basınımız olmazsa olmazımızdır. Bu konuda Kırıkkale olarak şanslıyız. Basınımızın çalışmalarımızda büyük oranda desteğini görüyoruz. Eleştirilere daima açığız. Çünkü eleştiriler bizlere doğru yolu gösterecektir. Göremediğimiz hususlar konusunda desteğinizle daha isabetli kararlar vereceğimize inancım tamdır. Bu konuda desteğinizi yanımda hissetmek istiyorum. Hep birlikte Kırıkkale'ye, geleceğimizin teminatı gençlerimize, çocuklarımıza hizmet edelim istiyorum” diye konuştu. İlerleyen haftalarda kentte çok önemli yatırımların başlayacağına değinen Telefoncu, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kent ziyaretinde yatırımlar konusundaki desteklerini hatırlattı.

HER SENE BİN ÖĞRENCİ AZALIYOR

Yatırımlar konusunda önlerinin açık olduğunu belirten Telefoncu, "Sayın Bakanımız Mahmut Özer'in bu konuda bizlere sevindirici haberleri olmuştu. Bu kapsamda yeni adımlar atacağız. Kentte yeni okula pek ihtiyacımız yok. Çünkü kentte ortalama her sene bin öğrencimiz azalıyor. Özel eğitim öğrencilerimiz için yeni bir özel eğitim uygulama okulumuzun arsasını tahsis yaptık.  Kısa sürede inşaatına başlayacağız. Onun dışında diğer kademelerde gerekli olan durum değerlendirmesi yaparak okul öncesi, temel eğitim, ortaöğretim ve özel uygulama eğitimindeki tüm ihtiyaçları belirledik. Bu kapsamda 1 lise, 9 ortaokul ve 9 ilkokulda güçlendirme çalışmaları, 6 anaokulunda yeni yapım ayrıca yık-yap kapsamında da 1 lise, 2 ortaokul ve 2 ilkokul yapımı gerçekleştirilecek”

BAZI OKUL BİNALARINDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Yatırımlarla ilgili sürecin başladığına dikkat çeken Telefoncu, "Yapılan teknik çalışmalarla belirlenen okullarda güçlendirme yapılacak okullar, eğitim öğretimin tatile girmesiyle birlikte 90 gün içinde bitirilmek üzere güçlendirme çalışmalarına başlanacak. Öte yandan yık-yap kapsamında 3 yıl önce yıkılan okul binaları ile yeni yıkımı yapılacak olan okullar ise isimleri saklı kalmak şartıyla yapımına başlanacak. Amacımız bir an önce devletimizin gerekli yatırımlarını kentte yaparak öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi yeni dersliklerle buluşturmanın gayreti ve çabası içerisindeyiz” dedi. Telefoncu, eğitim camiası için bakanlığın yanı sıra hayırsever kişi, kurum ve kuruluşlar sayesinde kentte önemli yatırımların yıllarca insanımıza hizmet vereceğini sözlerine ekledi. Program, basın mensuplarının çeşitli konulara dair soruların cevaplandırılmasının ve ikili sohbet ve görüşmelerin ardından son buldu. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 15 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.