İSTİHDAM GARANTİLİ OKUL

İSTİHDAM GARANTİLİ OKUL
Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.  Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını...

Haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor.  Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını yaptıran adaylar haftanın 4 günü iş yerinde çalışarak ve 1 gün de okulda eğitim alarak bin 276 lira maaş alma imkanı sağlanacak.

HEM EĞİTİM, HEM DE MAAŞ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde hayata geçirilen uygulama sayesinde haftada bir gün okulda eğitim ile maaş ve istihdam garantili mesleki eğitim merkezleri, öğrencilerine yeni imkanlar sunuyor. Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde de yaş sınırı olmaksızın kayıtlarını yaptıran adaylar haftanın 4 günü iş yerinde çalışarak ve 1 gün de okulda eğitim alarak bin 276 lira maaş alma imkanı sağlanacak. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi yaptığı açıklamada, Mesleki Eğitim Merkezinde sağlanan imkanlar sayesinde bireylerin önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

KAYITLAR 4 ŞUBAT’A KADAR SÜRECEK

En az ortaokul mezunu olan her düzeyde eğitim alan kişilerin bu programdan yararlanabileceklerini belirten Tüfekçi, "Mesleki Eğitim Merkezimizde hayata geçirilen program sayesinde ortaokul eğitimi veya daha yüksek bir eğitimi tamamlayan herkes yaş sınırı olmaksızın merkezimize başvuruda bulunabilir. Kayıtlar 4 Şubat tarihine kadar devam ediyor. Mesleki Eğitim Merkezimize kayıt olanlar bin 276 lira tutarında alacakları maaşın yanı sıra öğrencilerin sağlık ve iş kazası sigortası da yine devlet tarafından yapılmaktadır” ifadesini kullandı.

NAKİL YAPTIRMA İMKANI

Kırıkkale Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, lise eğitimi gören öğrencilerin başka okuldan Mesleki Eğitim Merkezine nakil yaptırmaları halinde sene kaybı olmaksızın eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti. Akgün ayrıca, öğrencilerin eğitimleri sonunda hem kalfalık, hem ustalık belgesi hem de meslek lisesi diploması alacaklarını belirterek program hakkında daha detaylı bilgiler vermek için öğrencileri merkeze beklediklerini sözlerine ekledi. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 12 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.