Kadın Sevgi ve Fedakârlığın Sembolüdür

Kadın Sevgi ve Fedakârlığın Sembolüdür
Kırıkkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk ve kurumda görevli bayan personel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Vali Yunus Sezer'e ziyarette bulundular.

Kırıkkale Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk ve kurumda görevli bayan personel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Vali Yunus Sezer'e ziyarette bulundular.

Vali Sezer, "Fedakarlığın, şefkatin ve sevginin kaynağı olan, aile kurumunun temelini oluşturan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

TOPLUMUN EN ÖNEMLİ GÜCÜ

Tüm kadınların gününü kutlayan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla birde mesaj yayımladı. Vali Sezer “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha iyi yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevgi ve fedakârlığın sembolüdür. Kadınların aile içinde “anne” olmakla başlayan fedakârlık, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duyguları, toplumu olumlu yönde etkileyen en önemli gücü oluşturur”.

TÜRK KADINI BÜYÜK İŞLER BAŞARMIŞTIR

“Türk kadını, Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyet’e giden yolda gerek cephede gerekse cephe gerisinde çok büyük işler başarmıştır. Ülkemizin ve toplumumuzun kalkınmasında geçmişte olduğu gibi bugün de özveriyle çalışan kadınlarımız sosyal hayatımızı şekillendiren en değerli varlıklarımızdır. Nasıl ki toplumun temeli aile ise ailenin de temeli kadındır. Elbette ki kadının hakkını bir güne sığdırmak mümkün değildir. Özellikle bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. Kadın; bir anne olarak, bir eş olarak ya da bir evlat olarak evini çekip çevirdiği kadar, toplumu şekillendirmiş, toplumu iyiliğe dönüştürmüş, ülkeye istikamet çizmiş kutsal bir varlıktır. Bu duygu ve düşünceler ile özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olan, aile kurumunun temelini oluşturan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.