Kalıcı öğrenme için proje hayata geçirildi

Kalıcı öğrenme için proje hayata geçirildi
Kırıkkale'de ilkokul öğrencilerine yönelik hayata geçirilen proje sayesinde daha kalıcı ve etkili öğrenme sağlanıyor. Öğrenciler, proje sayesinde hem eğleniyor, eğlenirken de öğreniyorlar.OYUNLA BÜTÜNLEŞTİRİLİYORMehmet...

Kırıkkale'de ilkokul öğrencilerine yönelik hayata geçirilen proje sayesinde daha kalıcı ve etkili öğrenme sağlanıyor. Öğrenciler, proje sayesinde hem eğleniyor, eğlenirken de öğreniyorlar.

OYUNLA BÜTÜNLEŞTİRİLİYOR

Mehmet Uzelli İlkokulu İngilizce öğretmeni Saynur Yavuz ve sınıf öğretmeni Hatice Pehlivan Erol koordinatörlüğünde "Çocuklarımız Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor-Let’s have fun learning" e-Twinning projesi hayata geçirildi. Hazırlanan proje ile öğrencilerin web 2 araçlarını derslerde kullanarak ve oyunla bütünleştirerek kalıcı öğrenmeleri hedefleniyor.

4 FARKLI ÜLKEDEN KATILIM

Projeye Türkiye’nin yanı sıra Romanya, Polonya ve Yunanistan’dan da katılımcıların olduğunu belirten İngilizce öğretmeni Yavuz, proje kapsamında çeşitli materyalleri kullanarak ve web 2.0 araçlarıyla oluşturulan oyunlarla dersleri daha eğlenceli hale getirmeyi ve bu sayede de öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Sınıf Öğretmeni Erol ise,  "Öğrenciler bizlerin rehberliğinde web 2 araçlarını kullanarak ve oyunlar oluşturarak çok eğlenceli vakit geçiriyorlar. Bu sayede sürekli aktif katılımcı olan öğrenciler, aynı zamanda da başarmanın da hazzını yaşayarak bu sayede öğrencilerin güven duyguları da gelişmiş oluyor." ifadelerini kullandı. Erol, projede görev alan öğrencilerin etkinlikler yaptıkça özgün fikirler ürettiklerini, öte yandan yardımlaşma ve dostluk gibi değerlerin de yaşatıldığını sözlerine ekledi. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 14 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.