Keşfedilmeyi bekleyen yetenekler var

Keşfedilmeyi bekleyen yetenekler var
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü...

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, yapılacak rehberlik faaliyetleri ile öğrencilerde keşfedilmeyi bekleyen çeşitli yetenek ve özelliklerin ortaya çıktığını söyledi.

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ

Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya Millî Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Muhammet Yılmaz, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı ile okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Bilim ve Sanat Merkezleri sayesinde örgün eğitim kurumlarında devam eden öğrencilerin zihinsel, beceri ve yetenek alanlarının daha da geliştirildiğini hatırlatan Tüfekçi, "Okullarımızda çeşitli sınıf seviyelerinde eğitim gören öğrencilerimizin rehberlik servisleri ve sınıf öğretmenleri tarafından yapılacak koordineli çalışma ile yetenekleri olan öğrencilerimizi BİLSEM'e yönlendirmemiz gerekir. Öğrenciler, BİLSEM'de alacakları ilave eğitimlerle yeteneklerini daha da geliştirme imkanı bulacaklar. Bu sayede öğrencilerimizi bilgi ve beceri olarak donanımlı şekilde geleceğe hazırlamış ve hayal ettikleri başarıya da ulaşmalarına destek vermiş oluruz” diye konuştu.

ÖĞRENCİ TANIMLAMA SİSTEMİ

Şube Müdürü Muhammet Yılmaz da, toplantının farklı oturumlarında önemli görüşmeleri ele aldıklarını belirterek, "Öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için Bilim ve Sanat Merkezlerine öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecine ilişkin usul ve esasları burada etraflıca görüşme imkanı bulduk. 2022 yılı itibariyle ilimizde resmi ve özel tüm ilkokullarda görev yapan yöneticiler, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik öğrenci tanılama sistemi ile ilgili kriterler konusunda karşılıklı görüşmelerimiz oldu. " dedi.

SUNUM YAPILDI

Yılmaz katılımcılara, Bilim ve Sanat Merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere  1, 2, 3 ve 4. sınıf seviyelerinden sınıf öğretmenlerince aday gösterilen öğrencilerin öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci konusunda da çeşitli bilgiler aktarıldığını sözlerine ekledi. Toplantıda, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Eda Subaşı ile BİLSEM Müdür Yardımcısı Serhat Susar tarafından çeşitli görsel içeriklerin de bulunduğu bilgilendirme sunumu yapıldı.

Bu haber toplam 3 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.