Kırıkkale'de Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime sahip çıkıyorum

Kırıkkale'de Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime sahip çıkıyorum
Kırıkkale'de Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) Projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik sergi düzenlendi. Sergideki stantları ziyaret eden öğrenciler, ilk kez gördükleri karşısında büyük...

Kırıkkale'de Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) Projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik sergi düzenlendi. Sergideki stantları ziyaret eden öğrenciler, ilk kez gördükleri karşısında büyük heyecan yaşadı.

ÇEVREME DUYARLIYIM,DEĞERLERİME SAHİP ÇIKIYORUM

Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, Yavuz Selim İlkokulunda gerçekleştirilen "Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı. Okulun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve yerel idarecilerin katılımıyla renkli ve anlamlı bir atmosferde geçti. Okuldaki etkinlik, "Geçmişimi Öğreniyorum ve Değerler Sokağı'nın" açılışıyla başladı. Millî Eğitim Müdürü Aydın, sergiyi öğrencilerle birlikte ziyaret ederek, Anadolu kültürünü yansıtan ve eski dönemlere ait eşyaların yer aldığı mekanlarda incelemelerde bulundu. Ayrıca, geleneksel yer sofrasına oturarak öğrencilerle bir araya geldi ve açılışa katılan öğrenci velileriyle de bir süre sohbet etti.

ESKİ EŞYALARI İLGİYLE İNCELEDİLER

Etkinlik kapsamında düzenlenen sergide, geleneksel el sanatlarından süs eşyalarına, mutfak malzemelerinden giysi çeşitlerine kadar birbirinden güzel kültürel eserlere yer verildi. Velilerin büyük katkı sağladığı sergi, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Öğrenciler ise sergide ilk kez gördükleri eskiye dair eşyaları ilgi ile inceledi. Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, etkinlikte emeği geçen koordinatör öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi. Aydın, bu tür etkinliklerin öğrencilere kültürel mirası tanıma ve benimseme fırsatı sunduğunu vurgulayarak, gelecek nesillere değerlerin aktarılmasında bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını belirtti. Etkinliğe, Aydın'ın yanı sıra Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Okul Müdürü Abdullah Ramazan, ÇEDES Kırıkkale İl Temsilcisi Nazmi Doğan, öğretmenler, veliler, öğrenciler ile diğer davetliler katıldı.

Bu haber toplam 13 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.