KIRIKKALE’DE FUAR HAZIRLIĞI

KIRIKKALE’DE FUAR HAZIRLIĞI
Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası öncülüğünde Kırıkkale’de 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi. Karşılıklı...

Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası öncülüğünde Kırıkkale’de 2-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile Sanayi ve Endüstri Fuarı için istişare toplantısı gerçekleştirildi. Karşılıklı görüş alışverişinin bulunulduğu toplantıda, fuara katılacak firmaların belirlenmesi konusunda yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

2 AYRI OTURUM YAPILDI

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ile Atlas Organizasyon firması yetkilisi ve diğer ilgililer katıldı. 2 ayrı fuar için 2 ayrı oturum şeklinde gerçekleşen toplantılarda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Dış paydaşlarla yapılan istişare toplantısında Kırıkkale’nin ekonomisi ve tanıtımına büyük katkı sağlayacak fuarları duyurulması ve katılacak firmaların belirlenmesi konuları görüşüldü. Fuarlarda yer almak isteyen firmalara 50 m2’ye kadar metre başı 150 TL KOSGEB stant desteği bulunacağı bildirildi. Başkan Sümer fuarların ilin tanıtımında ve Kırıkkale ekonomisine önemli katkılar sunacağını hatırlattı.

DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Varlı, bu destekten yararlanmak isteyen katılımcıların fuar başlamadan önce KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerektiğinin altını çizdi. 4.’sü düzenlenecek olan Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarına Türkiye’nin her yerinden firmaların katılacaklarını, ürünlerini Kırıkkale halkının beğenisine sunacaklarını ifade eden Varlı, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Sanayi ve Endüstri Fuarından da büyük beklentileri olduğunu söyledi.

TANITIM AÇISINDAN ÖNEMLİ

Kırıkkale’de yapılan sanayi üretiminden, şehirde hangi ürünlerin üretildiğinden Kırıkkale halkının haberi olmadığını, bu fuar sayesinden sanayi ürünlerin hem vatandaşlara hem de sanayicilere tanıtmayı planladıklarını ifade eden Varlı, bir firmanın üretim sonrası elinde kalan atıl hammaddeye başka bir firmanın üretim aşamasında ihtiyaç duyabildiğini ancak bu mamulün Kırıkkale’de olduğunu bilinmediğinden dışarıdan temin edildiğini, Sanayi ve Endüstri Fuarında firmalar arası işbirliği anlayışıyla bu sorunun çözüleceğini söyledi. Yapılan toplantılarda 2-5 Haziran tarihlerinde TOBB tarafından yetkilendirilen Atlas Organizasyon firması tarafından düzenlenecek fuarlarla ilgili bayram sonrasında OSB’lerde firmalara tanıtım toplantısı düzenlenmesi kararlaştırıldı. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 33 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.