Kırıkkale’nin yeni Valisi Tekbıyıkoğlu

Kırıkkale’nin yeni Valisi Tekbıyıkoğlu
Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameyi göre göre Kırıkkale Valiliğine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu atandı. Aslen Kırıkkale’ye...

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameyi göre göre Kırıkkale Valiliğine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu atandı. Aslen Kırıkkale’ye yakınlığı ile bilinen Çorum’un Sungurlu ilçesinden olan ve Kırıkkale Valiliğine atanan Tekbıyıkoğlu, Genel Müdürlüğü öncesinde çeşitli yerlerde kaymakamlık görevlerinde bulunmuştu.

ASLEN SUNGURLU’LU

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu 3 ile yeni vali ataması yapıldı. Boşta bulunan Kırıkkale Valiliğine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu atandı. Ankara doğumlu olan Tekbıyıkoğlu’nun aslen Kırıkkale’ye yakınlığı ile bilinen Çorum’un Sungurlu ilçesinden olduğu öğrenildi. 2018 yılından bu tarafa Genel Müdürlük görevinde bulunan Tekbıyıkoğlu, genel müdürlüğü öncesinde sırasıyla Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahla kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştu.

BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATTI

Kırıkkale Valiliğine atanan Tekbıyıkoğlu en son Kırıkkale eski Valisi Yunus Sezer ile birlikte Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde selzedelerin yaralarının sarılması konusunda çalışmalarda bulunmuştu. Türkiye'de sosyal yardımların tek çatı altında toplanmasına olanak sağlayan Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (BSYBS) gibi projelerin hayata geçmesine öncülük eden başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent Tekbıyıkoğlu’nun Kırıkkale Valiliği görevinde de başarılı çalışmalara imza atması bekleniyor.

BÜLENT TEKBIYIKOĞLU KİMDİR?

Aslen Çorum ili Sungurlu ilçesinden olan 1976 Ankara doğumlu Bülent Tekbıyıkoğlu lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 1997 yılında tamamladı. Kısa bir süre finans sektöründe çalışan Tekbıyıkoğlu 2004 yılında İçişleri Bakanlığında kaymakam adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığında sırasıyla Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahlat Kaymakamlıkları görevinde bulundu. 20.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevine atanan Tekbıyıkoğlu 01.09.2018 tarihli kararname ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı oldu. Bülent Tekbıyıkoğlu 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü olarak atandı. Meslek hayatı boyunca birçok kalkınma, istihdam, sosyal yardım, tanıtım projesinin hayata geçirilmesini sağlayan Bülent Tekbıyıkoğlu görev yaptığı yerlerde birçok başarı ve üstün başarı belgesi almıştır. İyi derecede İngilizce bilen Tekbıyıkoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.  HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 6 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.