LİDER ÜLKE TÜRKİYE İÇİN

LİDER ÜLKE TÜRKİYE İÇİN
Kırıkkale’de ziyaretlerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu;Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale Belediyesi ve...

Kırıkkale’de ziyaretlerde bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu;

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale Belediyesi ve esnaf ziyaretinde bulunarak Ak Parti İl Başkanlığına geçti. İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu “Türkiye güçlü hedefler koyarak, birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam ediyor. Hem masada hem sahada hem diplomaside, gerçekten öncü ve lider bir Türkiye söz konusu” diye konuştu.

ESNAF ZİYARETİNDE BULUNDU

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ziyaretler kapsamında Kırıkkale Belediyesini ziyaret etti. Belediye ziyaretinde şeref defterini imzalayan Sarıeroğlu, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra Zafer Caddesi'nde esnafı ziyaret eden Sarıeroğlu, partisinin il başkanlığında İl Başkanı Mustafa Kaplan ve partililerle bir araya geldi. İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, bu hafta sonu Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak tüm başkan yardımcılarının il ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirtti. Sarıeroğlu basın toplantısının ardından Sosyal Politikalar Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'na katıldı.

YAŞLILARIMIZA YÖNELİK ÇALIŞTAY YAPTIK

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Engellilerimize yönelik çalıştayımızı gerçekleştirdik, mahalle bazlı ev ziyaretleri yapıyoruz. Yaşlılarımıza yönelik çalıştayımızı geniş kapsamlı gerçekleştirdik. Yine Yaşlılar Haftası kapsamında, Cumhurbaşkanımızın mektubunu ileterek çok kıymetli yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Türkiye genelinde bir haftada yaklaşık 80 bin yaşlımızı da telefonla arayarak, Cumhurbaşkanımızın selamını ilettik. İhtiyaçları ve talepleri konusunda temaslarımız oldu. Şimdi de ramazan ayı öncesi çalışmalarımızı teşkilat olarak gözden geçiriyoruz. Ramazan ayını verimli, ruhuna uygun şekilde yardımlaşma ve dayanışmayı en üst seviyede tutarak idrak etmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

GIDA HARCAMALARINDA KDV’Yİ 1’E İNDİRDİK

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, dünyanın salgın döneminde önemli bir süreçten geçtiğini hatırlattı. Salgın sürecinde her alanda çok güçlü politikalar ve adımlarla işverenlerden işçilere, emekliden esnafa ve çiftçiye kadar herkese dokunan çalışmaları yaparak, süreci sağlıklı bir şekilde yürütmek için gayret ettiklerini dile getiren Sarıeroğlu, "Diğer ülkelerle kıyasladığımız zaman Türkiye, özellikle sağlık alanında yaptığı altyapı yatırımları, güçlü personel ve sosyal güvenlik yapısı sayesinde bu süreci atlatmaya çalıştı. Diğer ülkelerde içimizi acıtan kareler yaşandı. Çok şükür ki Türkiye'nin 20 yıldır AK Parti iktidarları döneminde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde attığı adımlar sayesinde sağlık anlamında bu süreci güçlü bir şekilde geçirdik. Salgın sonrasında da tüm dünyanın içerisinden geçtiği ve salgının neden olduğu bir küresel ekonomik durum söz konusu. Bu süreci de Türkiye'nin sağlıklı bir şekilde atlatabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Arka arkaya paketlerimizi çıkarıyoruz, düzenlemelerimizi yapıyoruz. Başta toplu sözleşme süreçleri olmak üzere asgari ücret ve en son gıda harcamalarında yüzde 8'den 1'e indirilen KDV uygulamaları, yine toplumun her kesimine yönelik yaptığımız çalışmalarla bu süreci de Türkiye olarak olumlu şekilde atlatacağımıza ve yöneteceğimize inanıyoruz” ifadesini kullandı.

2023 HEDEFİNE DOĞRU EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ

Sarıeroğlu, bundan sonraki süreçte de tüm kadrolar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde önlemlerini, çalışmalarını ve politikalarını üreterek, 2023'e doğru emin adımlarla ilerleyeceklerini aktardı. TBMM'nin çok yoğun bir çalışma içinde olduğunu ve tarihi düzenlemelerin yapıldığını anlatan Sarıeroğlu, "Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi geleceğe, 2023'e ve sonrasına da emin adımlarla güçlü şekilde taşımak, her bir vatandaşımızın geleceğe umutla bakabilmesini sağlayacak düzenlemeleri yapmak için var gücüyle çalışmalara devam ediyor. İnşallah güzellikler içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Bu bağlamda teşkilatlarımıza da gönülden teşekkür ediyoruz. Yatırımlarına ve çalışmalarına devam eden Türkiye, gelecekle ilgili güçlü hedefler koyarak bu doğrultuda, birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam ediyor. Hem masada hem sahada hem diplomaside, gerçekten öncü ve lider bir Türkiye söz konusu” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 15 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.