Memurlar teklifin revizesini istedi

Memurlar teklifin revizesini istedi
TÜRKİYE KAMU SEN ÜYELERİ KIRIKKALE’DE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDUTürkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından, hükümetin memurlara yönelik zam teklifini revize etmesi için basın açıklamasında bulundu. Türkiye geneli...

TÜRKİYE KAMU SEN ÜYELERİ KIRIKKALE’DE BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

Türkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilciliği tarafından, hükümetin memurlara yönelik zam teklifini revize etmesi için basın açıklamasında bulundu. Türkiye geneli illerle eş zamanlı olarak Hüseyin Kahya Parkı girişinde açıklamada bulunan Kırıkkale İl Temsilcisi Yücel Karabacak, memurun hakkını istediğini, hükûmet teklifini revize etmesi gerektiğini hatırlattı.

EMEKLİ HAKKIMIZI İSTEDİK

2 Ağustos'ta başlayan ve halen devam eden Toplu sözleşme sürecinde hükümet kanadı geçtiğimiz günlerde teklifin açıklamış, 2022 yılında yüzde 5 + 6 ,  2023 yılı için ise yüzde 6 + 6 zam teklifinde bulunmuştu. Türkiye Kamu-Sen, bu teklifin kabul edilebilir olmadığının altını çizerek teklifin yeniden revize edilmesini istemişti. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika temsilcileri, üyeleri ve STK temsilcileri Konuyu tekrar gündeme getirmek için basın açıklamasında bulundu.  6. Dönem Toplu Sözleşmede yapılan zam teklifinin revize edilmesi ve talepleri doğrultusunda teklif getirilmesi için alanlarda olduklarını hatırlatan Türkiye Kamu-Sen Kırıkkale İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanı A.Yücel Karabacak “Biz artık sırtımızın sıvazlanmasını değil, cüzdanımıza insanca yaşayacak kadar para konulmasını istiyoruz” diye konuştu.

GERÇEKLERİN BEDELİNİ KAMU GÖREVLİLERİ ÖDEMESİN

İl Temsilcisi Karabacak “Bu teklif, bizim istediğimizin yarısı bile değildir, dolayısıyla kabul edilmesi de mümkün değildir. Ne yazık ki son yıllarda ülkemizde felaketlerin ardı arkası kesilmemekte, biri biterken diğeri başlamaktadır. Geçtiğimiz yılın başında hayatımıza giren salgın; depremler, orman yangınları, sel felaketleri, kazalar nedeniyle adeta bir kâbus yaşamakta, sayısız vatandaşımızı ve kamu görevlimizi bu afetlere kurban vermekteyiz. Bu vesile ile başta geçtiğimiz günlerde yaşadığımız sel felaketi olmak üzere bütün salgın ve afetlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, etkilenenlere geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyor, bir an önce bütün felaketlerin son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz. Ülkemizde türlü olumsuzluklar yaşanırken Devletimiz maddi-manevi bütün yaraları sarmak için var gücüyle mücadele ediyor. UMKE’siyle, AFAD’ıyla, dalgıçlarıyla, itfaiyesiyle, sağlıkçısıyla, ormancısıyla, eğitimcisiyle, elektrik, doğalgaz, su, altyapı hizmetleriyle, postacısı, zabıtası ve güvenlik görevlisiyle halkımızın imdadına koşuyor. Kamu görevlilerimiz yalnızca olağan dönemlerde değil özellikle olağanüstü dönemlerde Devletimizin görünen yüzü, şefkat eli olarak hayati bir görev yürütüyor. Bu kapsamda değerlendirdiğimizde gerçekten de kamu çalışanlarımızın ifa ettikleri hizmetlerin değerinin ve öneminin parasal bir karşılığı bulunmuyor. Yaşanan felaketlerde bir kere daha gördük ki, kamu hizmeti kutsal bir görev ve onu layıkıyla yerine getiren fedakâr çalışanlar sayesinde bugün ülkemizin dört bir yanında hayat normal seyrinde ilerleyebiliyor”.

TALEPLERİ SIRALADI

“Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, pazarlık yapmaya zaman kalacak şekilde bir an önce yeni ve kabul edilebilir bir teklifin gelmesi için Hükümete açık çağrıda bulunuyoruz. Bu teklifte toplu sözleşmelerin başında Kamu İşveren tarafına sunduğumuz, Gerçek enflasyon rakamlarının dikkate alındığı kabul edilebilir bir oransal artış. Geçmiş dönemlerde yaşanan kayıpların telafisi için seyyanen zam. Ülke ekonomisindeki büyümeden kamu görevlilerine de pay verilmesi. Reel gelir artışı sağlanabilmesi için maaşlara refah payı eklenmesi. Kamuda yalnızca memurlara verilmeyen Bayram İkramiyesinin, memurlara da verilmesi. 3600 ek gösterge uygulamasının tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi. Bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi; Yardımcı Hizmetlilerin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına alınması; Aile yardımı, çocuk parası, doğum ve ölüm yardımı gibi sosyal yardım kalemlerinin çalışanın ihtiyacını karşılayacak şekilde yükseltilmesi gibi konuların mutlak surette yer alması gerekmektedir. Bütün bu unsurların yanında hizmet kollarına ilişkin olarak diğer hususların da sorunları kalıcı bir çözüme kavuşturacak biçimde ele alınması zorunludur. Biz, hakkımız olmayan hiçbir konuyu ve meblağı masaya taşımıyoruz. Hakkımızdan aşağısına da rıza gösterecek değiliz” dedi. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 11 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.