Mesleki Eğitim Merkezleri yeni meslekler kazandırıyor

Mesleki Eğitim Merkezleri yeni meslekler kazandırıyor
Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim Merkezleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf...

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki Eğitim Merkezleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Mesleki Eğitim Merkezlerinde açılan programlar sayesinde bireylerin istedikleri meslekler konusunda eğitim alabileceklerini vurguladı.

VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son dönemlerde mesleki eğitim merkezleri ile ilgili çok önemli yeniliklerin hayata geçirildiğini hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, "Ülkemizin nitelikli iş gücü ihtiyacı çerçevesinde öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri büyük önem taşımaktadır. Eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi verimliliği daha da artırmaktadır. Bu nedenle insan kaynağının geliştirilmesine Mesleki Eğitim Merkezleri de katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezi yöremizde meslek sahibi olmak isteyenlerin ihtiyacını karşılayabilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir” diye konuştu.

BİLGİLENDİRME ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Kırıkkale genelinde özellikle de 8. sınıf öğrenciler ile velilerine yönelik kapsamlı bir tanıtım ve bilgilendirme etkinliklerine başladıklarını aktaran Tüfekçi, "Şartları uygun olan öğrencilerimizi Mesleki Eğitim Merkezimize yönlendirmeler yapacağız. Bu sayede eğitim alan öğrenciler hem diploma, hem de istedikleri bir meslek sahibi olmuş olacaklar. Bu konuda güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Okullarımız bu konuda etkinlik ve çalışmalarına başlayarak takiplerini yapacak." ifadelerini kullandı. Programda Mesleki Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Özay da, Mesleki Eğitim Merkezlerinin kayıt kabul şartları, mezuniyet durumları, öğrenci programları, verilecek belge çeşitleri, öğrencilerin özlük ve ücret durumlarıyla ilgili yeni değişiklikler konusunda sunum yaptı.

14 YAŞINI DOLDURANLAR KAYIT YAPTIRABİLİYOR

Öte yandan Kırıkkale Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İlker Akgün de, Mesleki Eğitim Merkezlerine 14 yaşını tamamlamış ortaokul mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu, ev hanımı gibi kişilerin Mesleki Eğitim Merkezi programına kayıt yapabileceklerini belirtti. Toplantı, meslek liselerinden gelen okul yöneticilerinin çeşitli konularla ilgili soruların cevaplandırılmasının ardından son buldu. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 33 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.