MHP’li Öztürk’ten sözde komedyene sert eleştiri

MHP’li Öztürk’ten sözde komedyene sert eleştiri
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Kırıkkale’yi ve Kırıkkalelileri aşağılayıcı ifadeler kullanan “Stand-Up’çı”...

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, yaptığı yazılı basın açıklamasında, Kırıkkale’yi ve Kırıkkalelileri aşağılayıcı ifadeler kullanan “Stand-Up’çı” Baturay Özdemir’i sert bir şekilde eleştirdi.

AŞAĞILAYICI İFADELERLE KOMİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR

“Yerli ve Kirli Stand-up” adı altında gösteri yapan komedyen Baturay Özdemir’in, yaptığı bir gösteride Kırıkkale ve Kırıkkalelileri aşağılayıcı ifadelerine büyük tepki gösteren MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Kullandığı aşağılayıcı ifadelerle komik olduğunu düşünen sözde Özdemir, konuşmasında Kırıkkale’yi 250 bin insanı medeniyetten kaçış projesi olarak anlatıyor. Kendisi, bir süre yaşadığını iddia ettiği Kırıkkale’nin medeniyetinden, insanlığından ve samimiyetinden zerre kadar faydalanmış olsaydı, bugün bu ifadeleri kullanamazdı” dedi.

KIRIKKALE’NİN İNSANI SICAKKANLIDIR, SAMİMİDİR

Kırıkkale’nin, Kurtuluş Savaşının en stratejik şehirlerinden birisi ve şehitler diyarı olduğunu ifade eden MHP’li Öztürk, “Kırıkkale’nin insanı sıcakkanlıdır, samimidir. Aynı zamanda da milliyetçidir, vatanseverdir; bayrağını, toprağını asla eğlence malzemesi yaptırmaz. Şimdi medeniyetten, insanlıktan zerrece nasiplenmemiş sözde komedyen çıkmış, Kırıkkaleliler için ‘Kılıçdaroğlu'nu sevmiyoruz' diyorlar. Çocukluğumun bir kısmı Kırıkkale’de geçti. Küçük il, küçük il. 250 bin insanın medeniyetten kaçış projesi gibi. Böyle duruyor. Oğlum, Ankara yarım saat gelin lan, gelin oğlum buraya. Hâlâ çadırda kımız içiyorlar, gelin oğlum…” gibi küçümseyici ifadeler kullanıyor.”

15 TEMMUZ’LA İLGİLİ İFADESİ İNCELENMELİ

“Bu tipler unutmasınlar ki, Kırıkkale halkı vatanına, milletine, bayrağına, devletine karşı samimiyetsiz davranışlar sergileyenleri sevmezler. Bunun adı Kılıçdaroğlu da olur, Öcalan da olur, Fethullah da olur! Kırıkkale halkı özüne bağlıdır. Oturur çadırda kımız da içer, omaç dürüm de yer, bulgur pilavını yufkanın üstüne de döker, ayran da içer. Bunları alay etme malzemesi olarak kullanan bu sözde komedyenin acaba Kırıkkale ile ilgili ne tür bir acı hatırası var, bunu sorgulamak gerek. Kırıkkaleli hemşehrilerimi aşağılama gibi hadsizliğe düşen bu sözde komedyenin ‘Küçük il çok komiktir. Bir tane cadde olur, ana cadde, bir tane, adı Cumhuriyet Caddesidir genelde. Şimdi değişmiştir, 15 Temmuz falan, bilmiyorum…’ ifadeleriyle 15 Temmuz’u da aşağılamasının incelenmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum,” diye konuştu.

KIRIKKALELİLERDEN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk sözlerini şöyle tamamladı: “Nüfusa oranla ülkemizin en çok şehit veren ili olan Kırıkkale’mizi kendince aşağılama cüreti gösteren bu hadsize, bunca şehidin, bu tipler ekran başında sözde komedyenlik yapıp, bir şehrin halkını küçümsemesi için canlarını feda etmediklerin hatırlatmak isterim. Bu sözde komedyen, bugün ağzına geleni düşünmeden konuşuyorsa, bu kadar rahatsa, bunca şehidin, gazinin armağan ettiği bu topraklar sayesindedir. Baturay Özdemir’in en kısa zamanda Kırıkkalelilerden özür dilemesi gerekir, “diye konuştu. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 22 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.