MKE'den Öğrencilere Bin 200 Tablet Desteği

MKE'den Öğrencilere Bin 200 Tablet Desteği
HİÇBİR ÖĞRENCİMİZ EĞİTİMDEN YOKSUN KALMAYACAKHer şeyi yeni baştan örgütlemek, öğrenmek ve ona göre tedbir almak zorunda kaldıklarını dile getiren Sezer, şöyle konuştu:"Sürecin en çok etkilediği alanlardan birisi de...

HİÇBİR ÖĞRENCİMİZ EĞİTİMDEN YOKSUN KALMAYACAK

Her şeyi yeni baştan örgütlemek, öğrenmek ve ona göre tedbir almak zorunda kaldıklarını dile getiren Sezer, şöyle konuştu:"Sürecin en çok etkilediği alanlardan birisi de eğitim oldu. Öğrencilerimiz yaklaşık 1,5 dönemdir uzaktan eğitim görüyor. Yüz yüze eğitime başlandı ama sonra tekrar ara verildi. Bu kapsamda Kırıkkale kent merkezi ve köylerde internete ulaşma sıkıntısı yaşayan öğrencilerimizi teker teker ele aldık. İnternete erişme konusunda gerekli tedbirleri de aldık. Tablet dağıtımı yapıldı ama bu yeterli olmadı. Hükümetimizin başlattığı kampanya doğrultusunda ilimize de tabletlerin verilmesini bekledik. Bu sırada Hızır gibi MKEK Genel Müdürümüzün telefonunu aldık. Allah razı olsun, bugün 1200 tablet ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verilmiş olacak. İnşallah hiçbir öğrencimiz eğitimden yoksun kalmayacak."

ARA VERMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ

MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere de Cumhuriyetin 100. yılındaki eğitim vizyonuna Kırıkkale'de 1200 tabletle katkı sağlamanın heyecanını paylaştıklarını belirtti.Ülke savunmasına katkı sağlamanın yanı sıra yarının emanetçisi çocukların eğitimi ve öğretimine destek sunmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Akdere, şunları kaydetti:"Bu alanda atalarımızın dediği gibi 'Bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker de bir vatanı kurtarır.' Bu anlamda memleketimizin her bir çocuğuna, evladına ve kardeşimize, geleceğimizin emanetçisi gözüyle bakıyor ve desteklemeye devam ediyoruz. İçinden geçtiğimiz zorlu sürecin başından beri savunma sanayi alanındaki faaliyetlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Salgınla mücadelede de milletimizin yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz."Konuşmaların ardından Sezer, Akdere ve Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için tabletleri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve İlçe Milli Eğitim müdürlerine teslim etti.

Bu haber toplam 107 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.