Odalarda Genel Kurul heyecanı

Odalarda Genel Kurul heyecanı
Kırıkkale’de faaliyette bulunan Esnaf Odalarında genel kurul heyecanı yaşanıyor. Ocak ve Mart ayları arasında genel kurullarını tamamlaması gereken esnaf odalarının genel kurul tarihleri netleşti. Minibüsçüler ve Sebzeciler...

Kırıkkale’de faaliyette bulunan Esnaf Odalarında genel kurul heyecanı yaşanıyor. Ocak ve Mart ayları arasında genel kurullarını tamamlaması gereken esnaf odalarının genel kurul tarihleri netleşti. Minibüsçüler ve Sebzeciler Odalarıyla başlayacak genel kurulların, Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu gereği en geç 31 Mart tarihine kadar yapılması gerekiyor.

MİNİBÜSÇÜLER VE SEBZECİLER ODASIYLA BAŞLIYOR

Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşlarının Kırıkkale’de bulunan Odalarının genel kuruları başlıyor. 2 Ocakta yapılması gereken Sebzeciler Odasının genel kurulu çoğunluk sağlanamadığı için ikinci tarih olan 9 Ocak’ta genel kurulunu gerçekleştirecek. 3 Ocak’ta Kültür Müdürlüğü konferans salonunda yapılması gereken Minibüsçüler Odasının genel kurulu da çoğunluk sağlanamadığı için 9 Ocak’ta aynı adreste yapılacak. Servis Araçları Odasının genel kurulu 4 Ocak bugün Kültür Müdürlüğü salonunda yapılacak, çoğunluk sağlanamazsa genel kurul 14 Ocak’ta gerçekleşecek. Bakkallar ve Bayiler Odasının genel kurulu 10 Ocak 2022 tarihinde Kültür Müdürlüğünde yapılacak, çoğunluk sağlanmadığı takdirde genel kurul ikinci tarih olan 16 Ocak’ta aynı adreste gerçekleşecek.

GENEL KURULLARINI TAMAMLAYACAKLAR

Kasaplar odası kongresini kendi binasında 8 Ocak tarihinde yapacak, çoğunluk sağlanamadığı takdirde aynı adreste 15 Ocak’ta yapılacak. Esnaf Sanatkarlar Odasının (Kırıkkale Karma Oda) genel kurulu 14 Ocak tarihinde yapılacak, çoğunluk sağlanamadığı takdirde genel kurul 20 Ocak tarihinde Kültür Müdürlüğünde yapılacak. Oto Sanatkarları Odası kongresi 25 Ocak’ta gerçekleşecek, çoğunluk sağlanamadığı takdirde kendi binasında  3 Şubat 2022 tarihinde yapılacak. Berberler ve Kuaförler Odası 22 Ocak’ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 30 Ocak tarihinde Esnaf Kefalet Kooperatifi salonunda yapılacak. Kahveciler Odası genel kurulu 5 Ocak ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 12 Ocak tarihinde Esnaf Kefalet Kooperatifi salonunda gerçekleşecek.

SALGIN TEDBİRLERİ ALINACAK

Genel Kurul tarihleri netleşmeyen odalarında bu hafta içerisinde genel kurul tarihlerini netleştirmesi bekleniyor. Ocak, Şubat ve Mart aylarında odaların seçimiyle başlayacak süreç, Mayıs ayında birlikler, haziran ayında federasyonlar ile devam edecek ve nihayetinde Eylül ayında yapılacak konfederasyon seçimi ile de tamamlanmış olacak. Genel Kurullarda COVİD 19  salgını tedbirleri çerçevesinde önlemler alınacak. Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı İshak Gençer yapılacak genel kurulların Kırıkkale esnafına hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 11 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.