OLAYA ANINDA MÜDAHALE

OLAYA ANINDA MÜDAHALE
Kırıkkale’de Motosikletli sağlık ekipleri görevdeKırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği motosikletli sağlık ekipleri, Ramazan ayı boyunca vatandaşların...

Kırıkkale’de Motosikletli sağlık ekipleri görevde

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği motosikletli sağlık ekipleri, Ramazan ayı boyunca vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda acil sağlık hizmeti gerektiren her türlü hastalık, kaza veya yaralanma olayına anında müdahale ediyor.

ZAMANLA YARIŞIYORLAR

Ramazan ayı ile birlikte, özellikle iftardan sonra vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde sağlık tedbiri alan motosikletli sağlık ekipleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu dar cadde ve sokaklarda vakalara hızlı bir şekilde ulaşarak, ambulans gelene kadar hastaya gerekli müdahaleleri yapıyor ve vatandaşların hayati riskini en aza indirmek için zamanla yarışıyorlar.

KENT MERKEZİNDE KONUŞLANDIRILDI

Acil sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde en önemli kriterlerden birinin, sağlık görevlisinin hastanın bulunduğu yere en kısa sürede ulaşmasının sağlanması olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, motosikletli sağlık ekipleri sayesinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda, hastalara hızlıca ulaşmanın daha kolay olduğunu söyledi. Dr. Ağırtaş “Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlarımız özellikle iftardan sonra geç saatlere kadar Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Bulvarı, Zafer Caddesi gibi alanlarda yoğunluk oluşturuyor. Bu nedenle Acil Sağlık hizmetlerinin daha verimli olması adına 2 motosiklet ve 4 personelimizden oluşan sağlık ekibimizi kent merkezinde konuşlandırdık. Böylece özellikle iftardan sonra sahur saatlerine kadar yaşanan yoğunluk nedeniyle meydana gelebilecek her türlü acil vakaya en kısa sürede ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

DAHA HIZLI MÜDAHALE

Ekiplerin çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “Acil müdahale ihtiyacı olan vatandaşlara motosikletli sağlık ekipleri çok hızlı bir şekilde ulaşarak, vatandaşların ilk müdahalesini yapıp değerlendirdikten sonra,  hastaneye nakilinin gerekmesi durumunda olay yerine gelen ambulans ekiplerimizle birlikte hastaneye sevkini gerçekleştiriyorlar. Bu sayede hem vakaya kısa süre içerisinde müdahale edilmiş olunuyor hem de normal ambulans olay yerine ulaşana kadar vatandaşlarımız motosikletli sağlık ekiplerimizin tıbbi müdahalesi ile tedavi süreçleri en kısa zamanda başlamış oluyor” dedi.

Bu haber toplam 8 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.