Şehit Aileleri Genel Sekreter Karahanı Ziyaret Etti

Şehit Aileleri Genel Sekreter Karahanı Ziyaret Etti
MİLLETİNİN EN ÖNEMLİ VASIFLARINDANKendilerine verdiği destekten dolayı Karahan'a teşekkür eden Vatan İçin Can Verenler Derneği Şehit Aileleri Başkanı Mümtaz Torunlu, "Böyle vatanperver insanlar olduğu sürece şehit aileleri...

MİLLETİNİN EN ÖNEMLİ VASIFLARINDAN

Kendilerine verdiği destekten dolayı Karahan'a teşekkür eden Vatan İçin Can Verenler Derneği Şehit Aileleri Başkanı Mümtaz Torunlu, "Böyle vatanperver insanlar olduğu sürece şehit aileleri her zaman dimdik ayakta olmaya devam edecek."dedi. Şehitlik makamı ve gaziliğin herkese nasip olmayan yüce bir makam olduğunu belirten İl Özel İdaresi Genel sekreterimiz Haluk Karahan, “Müslüman Türk milletinin en önemli vasıflarından biri de hiç şüphesiz vatanı için, bayrağı için, dini ve namusu için gerektiğinde gözünü kırpmadan, hiç düşünmeden, canı gönülden ölüme gitmesi ve bu değerler için savaşarak mücadele etmesidir. Milletimiz için şehitlik ve gazilik en mukaddes makamlardır ve şehit ve gazilerimiz her zaman baş tacı yapılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal gazidir. Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey ve Kurtuluş Savaşımızı yöneten Meclisimiz gazi olduğu gibi, şimdiki Meclisimiz de gazidir. Tarihi boyunca Türk milleti pek çok mücadeleler vermiştir. Çanakkale’de, Sakarya’da, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde,yakın zaman da Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları şimdide birçok alanda ordumuz ve milletimiz büyük mücadele göstermiştir ve göstermeye devam etmektedir. Verilen mücadelelerle ülkemiz üzerinde planları olanların oyunları bozulmuş, yaptıkları planlar boşa çıkmıştır. Onların oyunlarının bozulması, yaptıkları planların boşa çıkması şehit ve gazilerimiz sayesindedir."

MİNNET VE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

Torunlu, "Şehitlik mertebesine yükselen ve gazilik onuruna erişen vatanımızın asil evlatları olan sizlere minnet ve şükran borçluyuz. Milletimiz, şehitlerimizin ve gazilerinin hatırasını canlı tutmakta, onları daima hayırla yâd etmekte; şehitlerine, gazilerine ve onların ailelerine daima özel bir değer vermektedir. Devlet olarak bizim de, 7/24 sizin yanınızda olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Sorunlarınızı gidermek amacıyla elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum”

Bu haber toplam 43 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.