Sırası gelen aşısını olsun

Sırası gelen aşısını olsun
Kırıkkale’de aşılama çalışmaların hızla devam ettiğine vurgu yapan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, toplumsal bağışıklığın yakalanması için aşının büyük önem taşıdığına işaret etti. Henüz...

Kırıkkale’de aşılama çalışmaların hızla devam ettiğine vurgu yapan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, toplumsal bağışıklığın yakalanması için aşının büyük önem taşıdığına işaret etti. Henüz aşılarını yaptırmayan vatandaşlara çağrıda bulunan Dr. Ağırtaş, sırası gelen vatandaşların aşılarını yaptırmaları çağrısını yeniledi.

15 YAŞ ÜSTÜ TÜM GENÇLERE AŞI HAKKI DOĞDU

Kırıkkale şehir merkezinde kurulan aşı merkezlerinde vatandaşların randevusuz aşılarını yaptırabildiğini hatırlatan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş “İl Sağlık Müdürlüğü olarak Türkiye ortalamasının altında kalmamak, üzerine çıkmak ve bir an önce mavi kategorili iller arasında yer alabilmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizler aşının okullar açılmadan önce yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Artık 15 yaş üstü tüm gençlere aşı hakkı doğdu. Kronik rahatsızlığı bulunan 12 yaş üzerindeki çocuklarımıza da aşı hakkı doğdu. Bizim kendilerinden, ailelerinden ricamız özellikle okullar açılmadan biran önce aşılarını olmaları. Böylelikle öğrenim hayatlarında bir ara verilmeden sekteye uğramadan devam etmesini istiyoruz" diye konuştu.

ELİMİZDEKİ İMKANI İYİ DEĞERLENDİRELİM

Kırıkkale´de aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Ağırtaş, “Halen vakti gelmesine rağmen ikinci doz aşısını olmamış vatandaşlarımız var. Kendilerine sesleniyorum. Bir an evvel ikinci doz aşılarını yaptırsınlar. İki doz aşısı olup zamanı gelen üçüncü doz aşılarını da yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Aşı olmadığı için hastalığa yakalandıktan sonra yoğun bakıma giren ve entübe durumunda olan hastalarımız bulunuyor. Bunlar arasında genç hastalarımız da var. Bu sebepten dolayı elimizde bu imkan varken, devletimiz tüm aşıları ülkemize getirip bize ulaştırmışken hastalığı ağır geçirmenin bizi daha çok üzdüğünü ifade etmek istiyorum. İş işten geçtikten sonra pişman olmak işe yaramıyor. Biz o hastalarımız için elimizden geleni yapıyoruz ama sosyal medyadaki bilgi kirliliğine itibar etmemelerini istiyorum. Bu konuda Sağlık Bakanlığının ve bilim kurulunun görüşlerini dinlemelerini öneriyorum” ifadesini kullandı.

AŞINIZI YAPTIRIN

İl genelinde son günlerde Covid-19 hastalığına yakalanan hastaların çoğunun aşı olmayanlar ve iki doz aşısını tamamlamamış veya 3. doz aşı hakkı gelmiş ve ertelemiş kişiler olduğunu dile getiren Ağırtaş, "Aşı dozunu tamamlayan ve üzerinden yeteri kadar zaman geçen vatandaşlarımız arasında hastalığa yakalanma oranı çok düşük. Bu kişilerde hastaneye yatmıyorlar, genellikle ayakta geçiriyorlar. Ama bizim hastalarımızın önemli bir kısmı ya hiç aşılanmamış ya da aşı takvimini tamamlamamış. Bu sebepten dolayı aşı olmamışların bir an evvel ilk doz aşılarını olmalarını, aşısını olanların da aşı takvimine göre vakti gelenlerin biran evvel aşılarını olmalarını istiyoruz” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Bu haber toplam 2 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.