SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA BAŞLIYOR

SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA BAŞLIYOR
Kırıkkale’de Sokak Sağlıklaştırma Projesi bilgilendirmeleri başladıKırıkkale’nin kalbi niteliğinde olan Zafer Caddesinde “Sokak Sağlıklaştırması” Projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında Kırıkkale Belediyesi Personeli...

Kırıkkale’de Sokak Sağlıklaştırma Projesi bilgilendirmeleri başladı

Kırıkkale’nin kalbi niteliğinde olan Zafer Caddesinde “Sokak Sağlıklaştırması” Projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında Kırıkkale Belediyesi Personeli tarafından cadde üzerinde ki esnaf ve mülk sahiplerine yönelik bilgilendirme çalışmalarına başlandı. Proje ile caddede bulunan 80 binanın dış cephesi iyileştirilecek ve cadde daha modern bir görünüme kavuşacak.

80 BİNANIN DIŞ CEPHESİNDE İYİLEŞTİRME YAPILACAK

Değişik tabelalar, klima, anten ve gelişi güzel kablolar ile görüntü kirliliği oluşan caddelerin daha modern bir görünüm kazanması, Kırıkkale’nin kent kimliğini kazanmasında önemli bir adımı oluşturacak Sokak Sağlıklaştırma projesi hayata geçiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kırıkkale belediyesinin iş birliği ile düzenlediği “Sokak Sağlıklaştırması” projesi kapsamında bilgilendirme çalışmalarına başlandı. Cumhuriyet Meydanına Bakan binalar, Zafer Caddesinden – Belediye Caddesine kadar olan sokaktaki 80 binanın dış cephe iyileştirmesinin yapılacağı proje ile Zafer Caddesi kent kimliğine kavuşacak, projesi ile bölge güzel bir görünüme kavuşacak.

BİNA SAHİPLERİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yapılan bilgilendirmeler için "Yaklaşık 80 bina üzerinde uygulanacak proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kırıkkale Belediyesi öncülüğünde, Belediyemizin de destekleri ile hayata geçirilecektir. Bu proje ile binaların dış cephesi ile iş yerlerinin tabela ve tente sistemleri standart şekilde tek tip olacaktır. Çalışma mülkiyet sahiplerinin rızası alınmak suretiyle kısa sürede başlayarak yine kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Proje ile şehir merkezimiz modern ve daha güzel bir görünüm kazanacaktır” diye konuştu.

PROJEYE ESNAFTAN DESTEK

Maliyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kırıkkale Belediyesince karşılanacak olan projeye yönelik yapılan bilgilendirmelere mülk sahipleri ve esnaf tam destek veriyor. Caddenin şehir için yeniden bir cazibe noktası haline geleceğini kirliliğin önüne geçileceğini belirten esnaflar uygulamadan dolayı Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti. Proje kapsamında binalardaki tabela kirliliği kaldırılarak tek tip tabelalar konacak, binalardan sarkan kablolar ile çanak antenler toplanarak tek bir noktaya alınacak, ayrıca görüntü kirliliğine neden olan klimalarda tek bir yerde toplanarak üstleri kapanacak. HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 10 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.