SP’dan umut ormanı çalışması

SP’dan umut ormanı çalışması
Saadet Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Çakır parti olarak hayata geçirmeyi planladıkları Necmettin Erbakan Umut Ormanı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çakır, “Yanan ormanlarımızı,...

Saadet Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Çakır parti olarak hayata geçirmeyi planladıkları Necmettin Erbakan Umut Ormanı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çakır, “Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz” diye konuştu.

CİDDİ BOYUTTA ORMAN YANGINLARI YAŞADIK

Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklamasında bulunan Saadet Partisi Kırıkkale İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Çakır “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz” diye konuştu.

UMUT ORMANI

SP Kadın Kolları Başkanı Çakır “Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz.

YEŞİL TÜRKİYE İÇİN

Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, Yeşil Türkiye için çalışıyoruz. Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, güvenli Türkiye için çalışıyoruz. Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, kazanan Türkiye için çalışıyoruz. Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, büyüyen Türkiye için çalışıyoruz. Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, üreten Türkiye için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden güçlü Türkiye için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, kerim Türkiye için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, şefkatli Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, adil Türkiye için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, mutlu Türkiye için çalışıyoruz”.

UMUT ELİMİZDE YEŞERECEK

“Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar  kazanma umudumuzu, ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da Yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “Umut elimizde yeşerecek!” diyoruz. Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı” na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye için el ele, hep birlikte” dedi. HABER: Şeyma Fidan

Bu haber toplam 5 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.