Tek gayemiz mazlumun duası

Tek gayemiz mazlumun duası
Ayyıldız Yardım Derneği Başkanı Seyit Ahmet Acar derneğini 2021 yılında yapılan çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı. Kırıkkale, Aksaray, Antalya ve Sivas, yurt dışında Almanya, Suriye ve Makedonya’da temsilcilikler açtıklarına...

Ayyıldız Yardım Derneği Başkanı Seyit Ahmet Acar derneğini 2021 yılında yapılan çalışmalarını kamuoyu ile paylaştı. Kırıkkale, Aksaray, Antalya ve Sivas, yurt dışında Almanya, Suriye ve Makedonya’da temsilcilikler açtıklarına dikkat çeken Başkan Acar “Tek gayemiz mazlumun duası, Allah’ın rızası” diye konuştu.

FAALİYETLERİNDE ÜLKE SINIRLARINI AŞTI

2021 yılı çalışmalarını değerlendiren Ayyıldız Yardım Derneği Başkanı Seyit Ahmet Acar “Ayyıldız Yardım Derneği olarak, Ramazan ayında 300 koli erzak dağıttık. Afrikada, Arakanda ve Bangladeş'te toplu iftar yemeği verdik. Kurban Bayramında 110 kurban kestirdik. Makedonya'da 155 çocuk sünnet ettirdik. Makedonya'da 155 çocuk giydirdik. Makedonya'da 2 kişinin Müslüman olmasına öncülük ettik. Afrika'nın ve Asya'nın  değişik ülkelerinde onlarca içme suyu kuyusu açtırdık. Kırım da Kömür ve 100 koli erzak dağıttık. Suriye de Merymin Türkmen Şehrinin  Egitim Kompleksinin tadilatını yaptırdık. Mutfak, yatakhane ve misafirhanesini düzenledik” ifadesini kullandı.

TÜRKMENLERİN YARDIMINA KOŞTU

Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarına devam eden Başkan Acar “Suriye Türkmen Bölgesindeki Kamplarda zekat zarfı dağıttık. Kırıkkale'den 1200 okul  sırası  ve masayı Suriye Türkmen bölgesindeki okullara  götürdük. Suriye Meryemn bölgesinde iki defa un kampanyası yaparak 25 ton ve 10 ton olmak üzere 35 ton un aldık. Dar gelirli Türkmen ailelere dağıttık. Aynı bölgede 350 çift ayakkabı, 300 parça sıfır kıyafet dağıttık. 30 Adak kurbanı kestik Kırıkkale'de ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Aksaray temsilciliğimiz tarafından öğrenci bursu verildi. Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde çalışan Kırıkkale personeli için 500 parça  giysi götürdük” diye konuştu.

YURT DIŞINDA TEMSİLCİLİKLER AÇILDI

Dernek yapılanması hakkında da bilgiler veren Başkan Acar “Kendi hizmet binamızı aldık. Tadilat ve tefrişatını yaptırdık. Ülke çapında Kırıkkale, Aksaray, Antalya  ve Sivas’ta temsilcilikler açtık. Yurt dışında ise Almanya, Suriye ve Makedonya temsilciliklerimizi açtık. Bosna, Sancak, Arnavutluk ve Karadağ temsilcilik ve proje çalışmalarına başladık. Tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun. Tek gayemiz, mazlumun duası Allah'ın rızası” dedi. HABER: Niyazi Yüksel

Bu haber toplam 6 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.