Trafik görevlilerine ilk yardım eğitimi

Trafik görevlilerine ilk yardım eğitimi
Kırıkkale İl Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Birimi personeli tarafından, karayolları trafik güvenliği eylem planı ve güvenli sistem yaklaşımı çerçevesinde, trafik kazası sonrası olay yerine...

Kırıkkale İl Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Birimi personeli tarafından, karayolları trafik güvenliği eylem planı ve güvenli sistem yaklaşımı çerçevesinde, trafik kazası sonrası olay yerine ilk giden ekipler arasında yer alan Emniyet ve Jandarma personeline temel ilkyardım eğitimi verildi.

TRAFİK KAZALARINA MÜDAHALE

Kaza sonrasında yaralının hayati fonksiyonlarının devam ettirilmesi ve mevcut durumlarının daha kötüye gitmesini önlemek adına Kırıkkale İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli trafik polisleri ile ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik personellerine teorik ve pratik aşamaları olan temel ilkyardım eğitimi verildi.

KANAMALI YARALANMALARA MÜDAHALE

Dört hafta boyunca, gruplar halinde süren eğitimlerde,  Temel Yaşam Desteği,  Hava Yolu Tıkanıklığı, Kanamalar ile hasta ve yaralı taşıma tekniği ile ilgili konularda bilgiler verildi. Kursiyerlere 16 saatlik teorik eğitimle birlikte, maketler üzerinde pratik uygulamalar yaptırılarak aldıkları teorik eğitimin pekiştirilmesi sağlandı. Eğitimin sonunda kursiyerler sınava tabi tutularak başarılı olan katılımcılara Temel İlkyardım Sertifikası verildi.

AMAÇ AN KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇMEK

Yapılan açıklamada “Bilindiği gibi kaza, beklenmedik bir zamanda ve beklenmedik şekilde, yaralanmalara, can ve mal kayıplarına neden olan olaylardır.  Kaza denilince akla en fazla trafik kazaları gelmektedir. Bu eğitimin amacı kazalarda veya doğal afetlerde, ilk yardım konusunda eğitim almış kişilerin yaralılara müdahale etmeleri,  kazaya uğrayan kişilerin en az zararla kurtulmalarını sağlamaktadır” denildi. HABER: Niyazi Yüksel

Bu haber toplam 4 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.