TSO Başkanı Varlı Alfa Solar’ı ziyaret etti

TSO Başkanı Varlı Alfa Solar’ı ziyaret etti
Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde,  solar enerji paneli üretimi yapan Alfa Solar firmasını ziyaret eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, firmanın üretim tesislerini gezerek Genel Müdür Veysel Karabaş’tan bilgi...

Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde,  solar enerji paneli üretimi yapan Alfa Solar firmasını ziyaret eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, firmanın üretim tesislerini gezerek Genel Müdür Veysel Karabaş’tan bilgi aldı.

Organize Sanayi Bölgesinde yerli panel üretimi yapan Alfa Solar firmasının üretim tesislerini gezen Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, firmanın Genel Müdürü Veysel Karabaş ve Genel Müdür Yardımcısı Orkide Karabaş’tan üretim aşamaları ile ilgili bilgi aldı. Güneş enerjisinden elektrik üreten panellerin son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlandığını belirten Genel Müdür Karabaş, konutların, ofislerin hatta fabrikaların bile bu enerji panelleri sayesinde kendi ihtiyaç duydukları elektriği kendilerinin ürettiklerini söyledi.

Türkiye’nin iklim koşulları göz önüne alındığında güneşten faydalanma potansiyelinin Avrupa’ya kıyasla çok daha fazla olduğuna işaret eden Karabaş, panel kullanımının Avrupa’daki kadar yaygınlaşması durumunda ülkenin ihtiyaç duyduğu elektrik ihtiyacının çok ciddi bir bölümünün bu yolla sağlanabileceğini ifade etti. Firma tarafından yapılan teknolojik üretim aşamasında zaman zaman yaşanan sorunları da dile getiren Karabaş, özellikle bir türlü çözüm bulunamayan plansız elektrik kesintileri yüzünden büyük sıkıntılar yaşadıklarını, her kesintide üretim bandında bulunan malzemelerin işlenemez hale gelmesi nedeniyle zarara uğradıklarını söyledi. Yaşanan bu sıkıntının çözümü için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyleyen Varlı, ziyaretler sırasında üyelerden gelen istek ve taleplerin çözümü için en kısa sürede gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi. Varlı ayrıca gerekli teknik çalışmalar yapıldıktan sonra uygulanabilir görülmesi durumunda Silah İhtisas OSB’de TSO tarafından kurulacak fabrikada da güneş paneli sisteminin kullanılabileceğini ifade etti.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.