Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 2,5’ini ACWA üretiyor

Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 2,5’ini ACWA üretiyor
Oda üyelerinin sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan üye ziyaretleri kapsamında ACWA Elektrik Üretim tesisini ziyaret eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, firma yetkililerinden...

Oda üyelerinin sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan üye ziyaretleri kapsamında ACWA Elektrik Üretim tesisini ziyaret eden TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, firma yetkililerinden üretim süreci, kapasite ve istihdam konularında yetkililerden bilgi aldı.

ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

Üyelerine daha kaliteli hizmet verebilmek, sorunlarını en kısa ve etkin şekilde çözüme kavuşturmak için sürekli aktif çalışmalar yürüten Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretlerle üyelerinin talep ve şikâyetlerini yerinde dinliyor. Genel Sekreter Ahmet Şerbetçioğlu ve Basın Yayın Sorumlusu İsa Sarıaydın ile birlikte üye ziyaretlerini sürdüren Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Yahşihan Sınırları içerisinde kurulan ACWA Doğalgaz Kombine Çevrim Enerji Santrali Genel Müdürü Kürşat Büyüktuğrul ve işletme müdürlerinden firma hakkında bilgiler aldı. Kurumsal ve yönetimsel yapı hakkında bilgi veren Genel Müdür Büyüktuğrul, yabancı sermayeli firmanın Kırıkkale’ye yaptığı bu yatırımdan bu güne kadar 10 binin üzerinde Kırıkkaleli‘ye istihdam imkânı sağlandığını söyledi. Tesisin kurulum aşamasında gerek bürokratik gerekse coğrafi nedenlerden dolayı birçok sorun yaşandığını ancak gelinen noktada tam kapasite ile çalışan santralin 950 MW kapasite ile Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %2,5’ini karşıladığını ifade eden Büyüktuğrul, merkezden uzak, dağlar arasında sessiz sedasız ülkeye katma değer üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Ticaret ve Sanayi Odası’nın ihtiyaç duydukları her konuda kendilerine etkin ve süratli bir şekilde yardımcı olduğunun altını çizen Büyüktuğrul, üyelerine karşı çözüm odaklı yaklaşımından dolayı oda yönetimine teşekkür etti.

SADECE SAVUNMA SANAYİ YETMEZ

Kırıkkale’ye gelecek yerli, yabancı her türlü sermayenin, her türlü yatırımın her zaman destekçisi olduklarını ifade eden TSO Başkanı Ahmet Varlı ise, şehre istihdam ve katma değer desteği sunan, üreten firmaların sayısının artması için oda olarak gereken her türlü desteği her zaman vermeye hazır olduklarını söyledi. ‘Kırıkkale’yi tekrar savunma sanayiinin merkezi yapmak istiyoruz ama sadece savunma sanayi yetmez. Her alanda üreten, pazarlayan, ihraç eden firmaların varlığına ihtiyacımız var’ şeklinde konuşan Varlı, böylesine büyük ve faydalı bir yatırım için Kırıkkale’yi tercih eden firma yetkililerine teşekkür etti.

Bu haber toplam 151 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.