Yapılandırmada Fırsatı 30 Eyül’e Uzatıldı

Yapılandırmada Fırsatı 30 Eyül’e Uzatıldı
Kırıkkale Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyelere ödenmesi gereken birikmiş vergi borçlarının yapılandırılmasının son günün 30 Eylül 2021’e uzatıldığı bildirildi.BORÇLAN YAPILANDIRILACAKYapılandırmalar, Hazine...

Kırıkkale Belediyesinden yapılan açıklamada, belediyelere ödenmesi gereken birikmiş vergi borçlarının yapılandırılmasının son günün 30 Eylül 2021’e uzatıldığı bildirildi.

BORÇLAN YAPILANDIRILACAK

Yapılandırmalar, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun kapsamında yapılacak. Yapılandırma işlemlerinin Kırıkkale Belediyesi hizmet binasından yapılacağının belirtildiği açıklamada Mükellef vatandaşlar 30 Nisan 2021 ve öncesi emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, işgal harcı, eğlence vergisi, asfalt katılım payı, ecrimisil ve dava konusu olan borçlarını yapılandırabilecek.

TAKSİTLE ÖDEME İMKANI

Kanun kapsamına giren borçlarını yapılandırarak ödemek isteyen borçlulara Cumhurbaşkanlığının 26 Ağustos 2021 tarihli Ek Kararı ile başvuru süresinin bir ay uzatıldığı bildirildi. Buna göre son başvuru tarihinin 30 Eylül 2021 tarihi olduğu bildirildi. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi içinde tamamen ya da ikişer aylık dönemler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi imkanı bulunuyor. İlk taksit ödeme süresi 31 Ekim 2021 tarihi mesai saati bitiminde sona erecek. Azami taksit süresi 18 eşit taksit olarak belirlenmiş olmakla birlikte 6, 9 ve 12 eşit taksitte ödeme seçenekleri de bulunuyor. Taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde katsayı uygulanacak.

Bu haber toplam 3 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.