Eski başkan Veli Korkmaz, eleştirilere cevap verdi!

Eski başkan Veli Korkmaz, eleştirilere cevap verdi!
 Muhabir
2004-2014 dönemi AK Parti’den Kırıkkale Belediye Başkanı olarak görev yapan Veli Korkmaz, 31 Mart yerel seçimi kapsamında kendi dönemini eleştirenlere tepki gösterdi.

Korkmaz, “Siyaseten kaybettikleri halk desteğini yeniden kazanmak için daha kucaklayıcı bir politika üretmeleri gerekirken sürekli 2004 ile 2014 yılları arası dönemi itham etmeleri haksız ve yersiz bir tutumdur” dedi.

TOPLUMU KUCAKLAYICI HİZMETLER YAPTIK

Kırıkkale eski Belediye Başkanı Veli Korkmaz, 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesinde gerek muhalefet, gerekse iktidar kanadından görev yaptığı dönemi eleştirenlere cevap verdi. Eski başkan Korkmaz, döneminin eleştirilmesine yaptığı bir yazılı basın açıklamasıyla cevap verdi. Korkmaz “31 Mart seçimleri öncesinde yer yer yaşanan tartışmalarda 2004-2014 yılları arasında Kırıkkale Belediye Başkanlığı dönemimizle ilgili bazı makam sahipleri tarafından haksız eleştirilerin ve ithamların sistematik bir şekilde devam etmesi nedeniyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Öncelikle bilinmelidir ki 2004 yılında başlayıp 2014 yılında sona eren Belediye Başkanlığı döneminde ilimiz de 10 yılda kentimizin devasa sorunlarına çözüm bulunmuş. Hibelerle birlikte 355 Milyon TL tutarında yatırımlar kazandırılmış ve kentleşme yolunda çok ciddi adımlar atılmıştır. Gözle görülebilen hizmetler ilimize kazandırılırken şeffaf yönetim anlayışı içerisinde hareket edilmiş, toplumun tamamını kapsayan ve kucaklayan hizmetlere öncelik verilmiştir” diye konuştu.

DÖNEMİNDE YAPILANLARI SIRALADI

Kendi döneminde yapılanları sıralayan eski Başkan Korkmaz “10 yıl boyunca 1950 km uzunluğunda 3.500.000 m3 kilit parke,1100 km uzunluğunda asfalt, Otobüs Terminali, Doğalgaz çalışması, Nokta Mevkiinde bulvar düzenlemesi, Alışveriş merkezi, otel inşaatı ve Cami ile park düzenlemesi, Kesimhane Hayvan Pazarı, Hayvan Bakımevi, Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi, Katı Atık Düzenli Depo ve Ayrıştırma Tesisi, Tıbbi Atık ve Elektrik Enerjisi Üretimi, Şehitlik ve Mezarlık Düzenlemesi, Atatürk Bulvarı üzerinde kurulu Cumartesi Pazarının kaldırılması ve Bulvar Düzenlemesi, Semt Pazarları, İtfaiye Binası, Çağrı Merkezinin kurulması, Meclis Salonu, Nikah Salonu, İçme Suyu Arıtma Tesisinin kapasitesinin 64.000 m3 seviyesine çıkarılması, Atıksu Arıtma Tesisinin kurulması, Nokta Mevkiinin düzenlenmesi, Sayısız Park ve Yeşil Alan ile Ağaçlandırma Çalışmaları ile ilimiz 10 yıl içerisinde hakkettiği hizmetlere kavuşmuştur. 10 yıl içerisinde halkımızı mağdur eden, hayatı çekilmez hal getiren hatta dar gelirli vatandaşları damacana su almaya mecbur bırakan su kesintileri yaşanmamıştır. Kiralık araç konusunda Belediyenin envanterinde tüm bilgiler mevcuttur. Belediyenin hiçbir aracı yoktu demek gerçekleri asla yansıtmamaktadır” ifadelerine yer verdi.

355 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

Korkmaz “2004 yılında 112 milyon TL borç ile devraldığımız Kırıkkale Belediyesini 2014 yılında 160 milyon lira borç ile devredilmiş ve 355 milyon lira yatırım yapılmıştır. 1000 civarında toplam personel sayısı ile devrettiğimiz Kırıkkale Belediyesinde kadrolu işçi ve memura maaş borcumuz asla yoktu. Şirket çalışanlarının Belediye yetkisi dışında yaşadıkları maaş sıkıntısını tüm personele yansıtmak ve sürekli geçmişe yönelik bir itham yer yer de iftira konusu yapmak siyaseten insaf ölçüleri ile bağdaşmamaktadır”.

O DÖNEMİ İTHAM ETMELERİ HAKSIZ VE YERSİZ BİR TUTUMDUR

“Hali hazır da Kırıkkale Belediyesinin ne kadar borcu olduğu konusu da muammadır. Görevde bulundukları 10 yıl boyunca kendilerini öne çıkaracak hiçbir hizmeti öne çıkaramayanların sürekli geçmişi eleştirmesi ve bunu yaparken de yanıltıcı bilgiler sunmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bugüne kadar görev yaptığımız döneme yönelik yanlış itham ve iftara içeren iddialara sessiz kalmamız iddiaları kabul ettiğimiz anlamına gelmemelidir. Milletimizin gündemini boş yere meşgul etmemek ve iddia sahiplerini izan sınırları içerisinde kalmalarını bekledik. Ancak gelinen noktada kendi dönemleri ile ilgili hiçbir yatırım ve projeyi öne çıkaramayanların, siyaseten kaybettikleri halk desteğini yeniden kazanma yerine geçmişi suçlamayı tercih etmeleri, bunu yaparken de ithamda bulunmaları karşısında bu açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. Partimizin Kırıkkale’de her seçimde kan kaybetmesi, halk desteğinin giderek azalması karşısında buna çare bulmak, daha kapsayıcı ve daha kucaklayıcı bir politika üretmeleri gerekirken sürekli 2004 ile 2014 yılları arası dönemi itham etmeleri haksız ve yersiz bir tutumdur. Aynı şekilde geçmişi suçlamaya devam etmeleri durumunda cevap hakkımızın baki olduğunu belirterek tüm hemşehrilerimize selamlarımı iletiyorum” dedi.

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum