Tekin 18 Ayda Birlikte Başardık

Tekin 18 Ayda Birlikte Başardık
1100 SU KAÇAĞI ONARILDIBahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, 18 ayda en büyük problemlerinden birinin su olduğu getirdi. Tekin, " İlçemizin ihtiyacı olan su çalışmalarımız aralıksız devam etti. İlçemize dağ suyu...

1100 SU KAÇAĞI ONARILDI

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, 18 ayda en büyük problemlerinden birinin su olduğu getirdi. Tekin, " İlçemizin ihtiyacı olan su çalışmalarımız aralıksız devam etti. İlçemize dağ suyu kalitesinde su temin ettik. Memba suyu kalitesindeki su bir hat yardımı ile ilçeye aktarıldı. Belediyemiz ilk üç aylık çalışma ile su arızalarını giderdi. Patlaklar onarıldı, gerekli yerlerde yenileme yapıldı. 1100'den fazla su kaçağı onarıldı. Vatandaşlarımız kesintiden kurtuldu.''dedi.

YENİ MEYDAN HAYIRLI OLSUN

Tekin, Bahşılı'ya kazandıracakları ve ihalesi yapılan 15 Temmuz Şehitler meydanı için 500 Bin TL hibe yardımının yapıldığı bildirdi. Tekin yaptığı açıklamada "İlçemize hayırlı olsun. Milletvekili Ramazan Can bey’ in, İl Başkanı Mustafa Kaplan bey’ in ve İlçe Başkanı Güner Taş'ın destekleri ile ihalesi yapılan, ilçemize kazandıracağımız 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na 500 Bin TL hibe yardım yapılmıştır. 'dedi.

BAHŞİLİ İSMİNİ BAHŞILI YAPARAK İŞLERE BAŞLADIKİşe, ilçe

mizin adını “Bahşılı” yaparak başladık. Sonrasında ilçemizde aksayan hizmetleri bir düzene bağlayarak, hazırladığımız projeleri uygulama safhasına geçtik. Su, yol, kaldırım, temizlik ve diğer asli işlerimizin herkese yansıyabilecek bir uygulama biçimi ile devamını sağladık. Güzel olan ilçemizi çok daha güzelleştirerek, ilimiz ve ülkemizde daha çok tanınması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

7’DEN 70’E HERKESİ KUCAKLAYAN BİR YAPIDAYIZ

“Bahşılımızda herkese dokunacak çalışmalarımızı başlattık. Bunun yansımalarını geride bıraktığımız on dokuz ay içinde çok net bir şekilde görmeye başladık. Çocuklarımızın, gençlerimizin, çalışan kesimimizin, yaşlılarımızın, kadınlarımızın, erkeklerimizin, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin mutlaka bir şekilde faydalanabilecekleri bir hizmetimiz oluyor, olmaya da devam edecek. Bütün çalışmalarımızı ve yönetim biçimimizi sizinle birlikte yürüteceğimizi de ifade etmiştik. Bu bağlamda aldığımız her karar veya uyguladığımız her çalışma ve projeyi sizlere sunup, sizlerle birlikte uygulamaya koymaya devam ediyoruz. Sizlerin bu konudaki anlayışınız ve desteğiniz is bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu ediyor.”

İLÇEMİZİ HAK ETTİĞİ YERLERE GETİRECEĞİZ

“Belediyemizin imkanları oldukça kısıtlı, finans yükü de gerçekten zor bir durumda. Bunları bir şekilde aşarak ilçemize ve siz değerli hemşerilerimize söz verdiğimiz gibi hizmetin en iyisini ulaştırma gayretinde oluyoruz. Sosyal ve katılımcı bir yönetim anlayışı ortaya koyarak birlikte yolumuza devam edeceğiz. Bahşılı ilçemiz bir yıl önce güzel bir geleceğe kapılarını araladı, şimdi ise sizlerle birlikte ilçemizi hak ettiği gerçek yere taşımaya devam ediyoruz” dedi.

SU SORUNUNA ÇÖZÜM BULDUK-ATIK SU ARITMAYA GİDİYOR

Tekin, açıklamasına şu şekilde devam etti, "İlçemizde birçok bölgede su araması yapılıyor. Su çıkarılarak ilçe sakinlerimizin kullanımına sunuluyor. İlçemizde atık sular artık arıtılarak deşarj ediliyor. Atık sular yürütülen çalışmalar ile Kızılırmak kenarında bulunan tesisimize aktarılıyor. Bununla birlikte su borcu olan vatandaşlarımıza müjde vererek borçlarında yapılandırma yaptık. Çevre ve şehircilik bakanlığımız tarafından hibe olarak gönderilen çöp konteynerleri mahallelere dağıtıldı.

MAHALLELERE ÇÖP KONTEYNERLERİ-ASFALT ÇALIŞMASI YAPILIYOR

“İhtiyaç duyulan ve talep edilen yerlere çöp kutularımızın bırakılması sağlandı. Eylül 2020 itibariyle ilçeye 450 adet çöp kutusu dağıtımı yapıldı Bunlarla birlikte ilçemizde her alanda sıcak asfalt çalışması sürüyor. İlçemizdeki ana arterlerde ihtiyaç duyulan bölgelere asfalt atılıyor. Bu çalışma ilçe tarihimizin en önemli çalışmalarından biri. TOKİ yolunun asfaltlama çalışması yapıldı. İmkanlar dahilinde bu çalışmalar sürecek.”

CENAZE İŞLERİ ŞEFLİĞİ KURULDU-SİM KARTLI TABLETLER DAĞITILDI

"Belediyemiz bünyesinde cenaze işlemlerinin yürütüleceği cenaze işleri şefliği kuruldu. Bu birimimizle ilçede 7-24 her an hizmet için vatandaşlarımızın yanındayız."Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimize uzaktan eğitim için sim kartlı tabletleri hediye ettik. İnternet paketi bulunmayanlar için bu tabletlerin içinde internette bulunduruldu."

DEGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI-ATATÜRK BÜSTÜ YENİLENDİ

"Belediyemizde çalışan personellerimizin özlük hakları için denge sözleşmesi imzalandı. İlçemiz meydanında bulunan Atatürk büstü bakımdan geçti ve gece aydınlatılması sağlandı. Büstün hava koşullarından zarar gören yerleri tamir edilerek daha güzel bir görünüme kavuşması sağlandı. İlçemize yapılacak olan yeni TOKİ için 220 konut olan konutların çekilişi yapıldı. Bu çalışma ilçemiz için çok önemli bir gelişme oldu.

SICAK ASFALT YAPILIYOR-HER EVE BİR FİDAN

Asfalt ihtiyacı olan yollarda çalışmalar yürütüldü ve yürütülüyor. Bu çalışma ile ilçemizin yollarının ihtiyacı olan asfalt çalışması yapılırken, önemli bir eksiklik giderilmiş oldu "Her eve bir fidan kampanyasını başlatıyoruz. Her evin bir fidanı olması için vatandaşlarımıza çağrımızı yaptık. Yeşil bir Bahşılı için gerekli mücadeleyi sergiliyoruz” dedi. Tekin, Yeni köprü inşaatı, hurda araçların yenilenmesi, beton yol deneme çalışmaları, İlçeye getirilen kaliteli su, Koronavirüsle mücadele, yeni aktarma istasyonları, Türkiye'nin en büyük kıl çadır salonu, yeni otobüs durakları, büyüyen araç filosu, tamamlanan Konya-Kulu yolu ve birçok çalışmalardan bahsetti. Toplantı daha sonra çalışmaların anlatımıyla sona erdi.

Bu haber toplam 129 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.