Türkyılmaz, “Daha güzel bir Yahşihan için durmadan çalışacağız”

Türkyılmaz, “Daha güzel bir Yahşihan için durmadan çalışacağız”
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, görevi devraldığı yılın ikinci senesinde yapmış olduğu çalışmalardan bir kısmını kamuoyu ile paylaşarak “Kısa sürede yaptığımız pek çok çalışma ile Yahşihan’ımızı...

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, görevi devraldığı yılın ikinci senesinde yapmış olduğu çalışmalardan bir kısmını kamuoyu ile paylaşarak “Kısa sürede yaptığımız pek çok çalışma ile Yahşihan’ımızı daha modern bir ilçe yapma yolunda ilerliyoruz. Bize güvenen ve her zaman yanımızda olan vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Tek gayemiz Yahşihan’ımıza daha iyi hizmet etmek. Hep birlikte daha güzel bir Yahşihan için aynı hızla durmadan çalışacağız" diye konuştu.

HERKESTEN SABIR BEKLİYORUM

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış oluğu açıklamasında, “Bugün 1 Nisan 2021. Belediye Başkanlığını devraldığımız tarihin iki yılını geride bıraktık. Yahşihan halkımıza hizmet için çıktığımız yolda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. 43 ilin geçiş noktasına ev sahipliği yapan ilçemizde bugüne kadar yaptığımız ve yapılmakta olan projelerimizde, hemşehrilerimizin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurulmuş; yapılanın en iyisi imkân sağlanmıştır. Kısa sürede yaptığımız pek çok çalışma ile Yahşihan’ımızı daha modern bir ilçe yapma yolunda ilerliyoruz. Kaynaklarımızı etkin, verimli bir şekilde kullanarak yerel ve ortak hizmet gereksinimlerimizi katılımcı, toplumcu, çevreye duyarlı ve insan odaklı bir şekilde yerine getirerek misyonumuza sadık kalınmıştır. Hizmetle dolu geçen iki yılda Belediyeciliğin en zor kısmı olan altyapı sorununu çözmek için kollarımızı sıvadık. Bu sayede Yahşihan halkımızı 100 yıllık altyapı sorunundan kurtarmak için çalışmalar başlattık. 700 günde anlaştığımız altyapı çalışmasını 300 günde bitirme kararı aldık. Çalışmalarımız sonucunda bozuk, çamurlu yollarımız ve kesilen sular vatandaşlarımızı çok bunalttı bunun fakındayız. Bundan dolayı başta hanımefendiler olmak üzere, beyefendilerden ve çocuklarımızdan ayrı ayrı özür diliyorum. Altyapı bitip, her yer sıcak asfalt olduğu zamanher şey daha güzel olacak.Herkesten sabır bekliyorum.”

EN İYİ İMKÂNLARI SAĞLADIK

Türkyılmaz, “Çevre dostu Yahşihan sloganıyla doğanın dengesinin korunması ve daha yeşil bir gelecek için çalışma gerçekleştirerek, atık yağların toplanması için ilçenin farklı noktalarına Bitkisel atık yağ toplama kutusu yerleştirdik. Sıfır atık; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması için atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanarak atık oluşumunun asgari seviyede tutulması olarak ifade edilir. Bu kapsamda ilimizde sıfır atık belgesi olan tek belediye olduk. Sokak hayvanlarımızı da unutmadık. Geçici hayvan barınağı oluşturarak sokak hayvanlarımızın unutulmaması, sokaklarda zarar görmemesi ve aç kalmamaları için imkân verdik. İlçemizin çeşitli noktalarına sokak hayvanlarımız için mama odakları konularak beslenmelerini sağladık. Ayrıca kedilerimiz için Kedi Köyü kurarak engelli ve hamile kedilerin korunmasını sağladık. Belediyemiz, beslenme ihtiyaçları karşılanmayan sokak hayvanlarımıza en iyi imkânları sağlamak için çalışmalarına her zaman devam etti.”

KIRIKKALE’DE İLKLERİ YAPTIK

Türkyılmaz, “Kırıkkale’de bir ilki gerçekleştirerek kişiye değil, halka hizmet anlayışı ile Uçurtma ve Çocuk Şenliği, Kitap Okuma Kampı ve Arabalı Sinema, etkinlikleri düzenledik. Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra; sosyal ve kültürel alanda da başarılı çalışmalara imza attık. Belediyemiz, birbirinden değerli etkinliklere ev sahipliği yapmanın ötesinde, hayatı renklendiren bir dokunuşla daima ön planda yer aldı. Yahşihan’ımızı geleceğe hazırlarken kadınlar, çocuklar ve gençlere yapılan yatırımları çok önemsedik. Kadınlarımıza her alanda destek verirken, çocuklarımızı kültürel faaliyetlerle buluşturup onları geleceğe hazırladık. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan tutmak adına bulduğumuz her fırsatta etkinlikler gerçekleştirdik. Belediyemizce başlatılan ‘Genç Gönüllü İtfaiyecilik ve Zabıtalık’ projesi ile gönüllü itfaiyeci ve zabıtalar yetiştirdik. Gençlere ve çocuklara her alanda kitaplar dağıttık. 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla binlerce çam fidanını Yahşihan halkının kapısına bıraktık. Hediye edilen çam fidanlarının evlerde bulunan saksılara dikilmesini isteyerek tüm vatandaşlarımızın Orman Haftasını kutladık. Bu sene yapacağımız etkinlikle belirlediğimiz bir alana bu çam fidanlarını dikecektik ama pandemiden dolayı iptal etmek zorunda kaldık.”

TAZİYE EVİ YAPTIK, İTFAİYEMİZİ MODERNLEŞTİRDİK

Türkyılmaz, “İlçemizde bulunan aile mezarlığına cenazesi olan Yahşihan halkı hizmet alabileceği ‘İmam Buhari Taziye Evi’ isminde Kırıkkale’de bir ilk olma özelliğini taşıyan bir yer yaptık. Mevcut bir cenaze defin işleminin ardından vefat eden kişinin yakınları tarafından kullanılan ‘İmam Buhari Taziye Evi’ Yahşihan için büyük bir avantaj oldu. Yahşihan Aile Mezarlığı içerisinde hem kadınların hem erkeklerin ayrı ayrı kullanabilecekleri erkeklere ve kadınlara özel odaları bulunan taziye evinizde 2 adet lavabo, abdesthane, kadınlara ve erkeklere özel taziye odaları, gasil hane, morg, 3 Adet personel odası ve çay ocağı bulunmaktadır. Seçim kazandıktan sonra ilk icraatlarımızdan birisi İtfaiye Müdürlüğü binasını yenilemek oldu. 43 ilin kesiştiği noktada bulunan Yahşihan İtfaiye Müdürlüğünün eski hali bakımsız ve yetersiz olduğundan bölgeye oldukça modern bir itfaiye binası kazandırdık. Ekip ve ekipman anlamında da güçlenen İtfaiyemiz, bu sayede kurumsal bir yapıya kavuştu.Türkçenin korunması ve yaşatılması amacıyla Yahşihan sınırları içerisindeki bina ve işletmelerde Türkçe harici ismin kullanılmaması kararı aldık. Belediye meclisimizle beraber aldığımız karar gereğince Türkçemizdeki bozulma ve yabancılaşmanın önüne geçmek, anadilimiz Türkçenin korunması ve yaşatılması amacıyla ilçemiz sınırları içerisindeki bina ve işletmelerde Türkçe harici isim kullanmayacağımızın, esnafımızdan da dükkânlarına yabancı isim değil, Türkçe isim vermeleri konusunda hassasiyet göstermelerini istedik. Yahşihan halkımıza hizmet için araç filomuza 5 milyon değerinde bir sürü araç kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz.”

İLÇEMİZE ÇOK GÜZEL PARKLAR KAZANDIRDIK

Türkyılmaz, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nü kurarak göreve başladık. Bunlar isim olarak vardı ama atıl vaziyetteydi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze yeni binalar yaptık. Fen İşleri Müdürlüğü’nün yeni binasının inşaatı devam ediyor. 15 Temmuz Şehidimiz Aydın Çopur adına bir pak, eski belediye başkanlarımızdan Şefik Güneşer adına bir park, Yahşihan Merkez’de bulunan Cuma pazarının hemen üst tarafına Gazi İsmail Erkoç parkı ve Hacıbey Mahallesi’ne Şehit Vedat Kutluca Parkı yaptık. Doğanlık mahallesine Hazım Kutay Parkı için 4 projemizi halk oylamasına sunduk. En çok oy alan park projesini bölgemize en kısa zamanda yapacağız. Belediyemiz Garaj Amirliğinin bulunduğu kısma mesai arkadaşlarımızın öğle arasında güzel zaman geçirebilecekleri, muhabbet edip çay içebilecekleri bir mekân oluşturduk. Aynı zamanda bu parkın özelliklerinden biriside belediyemiz Garaj Amirliği tarafından hazırlanan kamelyalar, salıncaklar, kedi evleri ve köpek evlerinin sergilendiği bir fuar alanıdır. Yenişehir kavşağından ilçemiz merkezine doğru uzanan yolda yaptığımız yürüyüş yolu, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları ilçemizin görünümüne güzellikler kattı. Yahşihan’ımıza ayrı bir güzellik katan parklarımızı en kısa sürede bitirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz tarafından her ay düzenli olarak gazete çıkardık.”

HALK GÜNLERİ DÜZENLEDİK

Türkyılmaz, “İlçe merkezinde ihtiyaç duyulan bölgelere ve çeşitli nedenlerle yıpranmış olan çöp konteynerlerinin yerine yenilerini yerleştirdik. Paslanmış, tekerlekleri düşmüş, kapakları kapanmayan, boyaları yıpranmış ve görüntü kirliliğine neden olan eski çöp konteynerler, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yerlerinden alınarak yerlerine yenileri konuldu. Yeni çöp konteynerlerini ilçemizin birçok caddelerine ve sokaklarına yerleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. İlk etapta kullanım sırasında eskiyenler, yıprananlar ve delinenler başta olmak üzere konteyneri yenileri ile değiştirdik. Yenisi ile değiştirdiğimiz eskiyen, tamir, bakım ve boyama işlemleri tamamlanan konteynerler tekrar hizmete sunulmak üzere yerlerine bırakılırken, tamiri mümkün olmayanlar yenileri ile değiştirildi. Koronavirüs tedbirlerine uyma şartı ile halk gününde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları dinledik. Halk günü uygulaması vasıtasıyla vatandaşlarla iç içe olduk ve onlardan hiç kopmadık. Vatandaşı ayağımıza çağırmadık. Koronavirüs tedbirlerine uyma şartı ile vatandaşlarımızın ayağına gittik. Dertlerini dinleyip, taleplerini aldık. Toplantılarda her kesim vatandaşla ilgilendik. Vatandaşla her fırsatta bir araya gelmeye çalışıp, bizlere ulaşma noktasında hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için zaman zaman halk günleri düzenledik. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gördüğümüz her çocuğumuza kitap hediye ederek, okuma alışkanlığı kazandırmak adına uğraş veriyoruz.”

İKİNCİ YILIMIZDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Başkan Türkyılmaz, “Hizmetlerimiz anlatmakla bitmez. Yahşihan Belediyesi olarak çıktığımız bu yolun ikinci yılında sorunlara çözümler bulmada, faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde ve projelerimizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen; belediye meclis üyelerimize, başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize, çalışanlarımıza, belediyemize katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşlarımızla sivil toplum örgütlerine geleceğimizi birlikte inşa ettiğimiz tüm Yahşihanlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, gönül dolusu selamlar sunuyorum. Bize güvenen ve her zaman yanımızda olan vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Tek gayemiz Yahşihan’ımıza daha iyi hizmet etmek. Hep birlikte daha güzel bir Yahşihan için aynı hızla durmadançalışacağız. Değerli Yahşihanlı vatandaşlarımız için, daha konforlu yaşam alanları yaratmak, Yahşihan’da yaşamayı daha keyifli kılmak adına hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Haber: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 40 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.