YAHŞİHAN’A KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

YAHŞİHAN’A KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Belediye Başkanı Türkyılmaz 2021’de yaptığı çalışmaları değerlendirdiYahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yaptığı yayınla Yahşihan Belediyesi’nin 2021'de yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Başkan Türkyılmaz...

Belediye Başkanı Türkyılmaz 2021’de yaptığı çalışmaları değerlendirdi

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, yaptığı yayınla Yahşihan Belediyesi’nin 2021'de yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Başkan Türkyılmaz “2021 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakırken ilçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanabilir bir yer olması yolunda birçok çalışma yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

MODERN VE DAHA YAŞANILABİLİR BİR YAHŞİHAN İÇİN

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan Belediyesi’nin 2021'de yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “2021 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakırken ilçemizin vizyonunun gelişmesi, modern ve yaşanabilir bir yer olması yolunda birçok çalışma yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. 39 Memur, 13 İşçi, 15 Sözleşmeli ve 318 Şirket Personeli olmak üzere toplam 385 çalışanımızla 2021 yılına veda ettik. 2021 yılının ilk müjdesini işçilerimize vermiştik. Çalışanlarımızın maaşlarını yüzde %25 arttırarak ayrıca yılda 2 defa ikramiye sözü verdik. İşçilerimiz için yeni bir yemekhane inşa edip,  yemekhanede işçilerimize uygun fiyatlı yemekler çıkardık. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi aileleri de unutmayıp yemek yardımı yapıp, 34 İhtiyaç sahibi aile ve yaşlılara da Ramazan Ayı boyunca iftar yemeği imkânı sağladık. 2021 yılında da ilçemizi güzelleştirmek adına güzel çalışmalar yaptık. Yurtkur Caddesine 5.5 Milyon TL yatırım yaparak, modern bir bulvar yaptık. Bulvarın ismini değiştirerek, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ismini verdik. Kaldırım üzerinde bulunan işletmeleri kaldırdıktan sonra kolları sıvayıp, içerisinde Ayyıldızlı anıt, şarj dolum noktaları, kitap dinleme alanları, engelli araç şarj istasyonları, hatıra alanları, etkinlik alanları, oturma alanları, geri dönüşüm kutuları, olan bir bulvar inşa ettik. Sizler için bu yıl İlçemize 2 park daha kazandırdık, 2022 yılında da kazandırmaya devam edeceğiz.”

PARKLAR, SEMT PAZARI VE KEDİ KÖY PROJESİ

Türkyılmaz, “Sadece kadınlarımıza özel 600 Bin Lira değerindeki Emik Hala Parkı’nı ve Kadıoğlu Mahallesinin ilk ve tek parkı olan 720 Bin Lira değerindeki Fevzi Kaya Parkını açtık. Ayrıca Yenişehir Mahallesinde 2 dönem muhtarlık yapmış merhum Muharrem Özkan’ın adına ise Semt Pazarı yaptık. İlçemize yatırımlar yaparken aynı zamanda köylerimize de desteği bırakmadık. Bu kapsamda, Mahmutlar Köyüne Taziye Evi ve Bedesten köyüne imam lojmanı açtık. Kılıçlar köyünde 150 bin lira maliyetli park çalışmamız ise halen devam ediyor. Sokak hayvanlarımızın her zaman yanında olan bir belediye olduk. Can dostlarımız için İçerisinde 4 Köpek yuvası, 4 Kedi yuvası, köpek oyun parkuru bulunan 100 Bin Lira değerinde evcil hayvanlara özel bir park yaptık. Ayrıca 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde 600 metrekarelik alana engelli, hamile ve yavru kedilerin barınacağı Kedi Köyümüzü açtık. Kedi Köyü projemiz 223 proje arasından ilk 10’a girerek 500 Bin TL’lik ödüle layık görüldü. Ödülümüzü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanım efendinin elinden aldık. Yine ilçemize kurduğumuz hayvan barınağımızla sokak hayvanlarımızı asla yalnız bırakmadık ve bırakmamaya da devam edeceğiz. Sevgili hemşerilerim, Yahşihan halkımıza daha etkili ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla araç filomuzu büyüttük. Ve günden güne de büyütmeye devam edeceğiz. İtfaiye Müdürlüğümüze dakikada 3 bin litre su kapasitesi sayesinde, binaların 15 ve 16. katlarına kadar müdahale edilebilen 1 Milyon değerinde son sistem araç kazandırdık. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü temizlik ve çöp işlerinde kullanılmak üzere 2014 model 560 bin Lira değerinde sıkıştırmalı çöp arabası, Park Bahçeler Biriminde kullanılmak üzere 2015 model, çift kabin, damperli, 4500 kg yük kapasitesine sahip 180 Bin lira değerinde kamyonet ve 2021 model, 500 Bin Lira değerinde 2 traktör aldık.”

UZAKTAN DA OLSA EĞİTİME ENGEL YOK PROJESİ

Türkyılmaz, “Her zaman olduğu gibi 2021 yılında da eğitime desteği bırakmadık. İlk ve ortaöğretim düzeyi son sınıflardaki 756 öğrencimizi, hedeflerine ulaşması için kurulmuş bir sistem olan, 25 binden fazla sorunun yer aldığı “Soru Kampüsü” ve genel başarı yüzdesini arttıracak “Yapay Zekâ Teknolojisi” ile buluşturduk. “Uzaktan Da Olsa Eğitime Engel Yok” projesine destek vererek Proje kapsamında öğrencilere tabletler hediye ettik. 2021 yılında Kırıkkale’de ilk olan sosyal etkinliklerle siz değerli hemşerilerimize hizmet ettik. Gençlerimiz için 10 – 13 yaş grubu 14 takımın,  14 – 16 yaş grubu 6 takımın yer aldığı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenledik. Şölen havasında başlayan turnuvamızda gençlerimizin formasından, ayakkabısına kadar hediye ederek hiçbir imkândan kaçınmadık. Bu etkinliğimiz, salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklarımız için büyük bir moral oldu. Hisarköy Ormanında geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz "Kitapların Işığında Gençlik Kampı" etkinliğimizin ikincisini yoğun bir katılımla düzenledik. Çadırlar, meşaleler, kamp ateşi ve kitapların konuşulduğu sıcacık bir ortamda, hem kitap okumanın, hem de doğa kampının doyumsuz lezzetini hep birlikte yaşadık. Pandemi sürecinde uzun süredir evlerinde olan vatandaşlarımıza moral olması için Arabalı Sinema Etkinliği düzenledik. Bedesten köyü yakınlarında bulunan açık alana dev ekranla sinema sistemi kurarak günler öncesinden ücretsiz biletlerini alarak yerlerini ayıran vatandaşlarımıza araçlarından film izlemenin keyfini yaşattık.”

ALTYAPIDA 50 YILLIK SORUN BİTTİ

Türkyılmaz, “Yahşihan'ın kültürel mirasına katkı sağlamak ve İlçemizin unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini tanıtmak amacıyla "Gast Rota Yahşihan" yemek yarışması düzenledik. Yaklaşık 3 aylık ciddi çalışmalarla ortaya çıkan projemizi aynı zamanda belgeselleştirerek sinema salonunda galasını gerçekleştirdik. Bu yıl ikincisini düzenleyip Geleneksel Aşure Günü Etkinliğimiz büyük ilgi gördü. İlçemiz kadınlarının desteği ile 20 kazan aşure pişirilerek ilçedeki tüm camilerimize ve vatandaşlarımıza ikramda bulunduk. Bulduğumuz her fırsatta insanlara kitap okumayı aşılamak için yazarlarımızla imza günü etkinlikleri gerçekleştirdik. Engelliler gününde engelli bireylere özel, Hacivat -Karagöz Gölge Oyunu gösterisi düzenledik. Ayrıca Amatör Spor Haftasında güzel bir etkinlik gerçekleştirerek sporun ve sporcunun yanında olduğumuzu gösterdik. 2022 yılında da etkinliklerimiz tüm güzellikleri ile devam edecektir. Kıymetli hemşerilerim, biliyorsunuz ki toprağımızın bir karışı bile çok değerlidir bu bağlamda ilçemizde atıl bir alanda bulunan tarlaya, halkımıza dağıtmak için çörek otu ekimi gerçekleştirip, hasat ettik.  Ayrıca “Çevre dostu Yahşihan” sloganıyla daha yeşil bir gelecek için ilçemizin farklı noktalarına ‘Bitkisel atık yağ toplama kutusu’ yerleştirdik. Toplanan, bitkisel yağları, geri dönüşüm projesi adı altında, çörek otlu sabuna dönüştürüp, çörek otlarımızla beraber vatandaşlarımızın evlerine dağıttık. Saygıdeğer vatandaşlarımız, göreve geldiğimizde sizlere sağlıklı ve kaliteli hizmet sunabilmek önceliklerimiz arasında olduğu için 15 Haziran 2020 tarihinde kimsenin cesaret edemediğine biz cesaret ettik ve altyapı çalışmasına start verdik. 400 günlük kısa bir sürede yani hemen 1 sene sonra 2021 de bitirdik. Altyapımız sayesinde Yahşihan’ımızın 50 yıllık altyapı sorununu ortadan kaldırdık.

YENİ İÇME SUYU DEPOLARI KAZANDIRDIK

Kanserojen etkisi yaratan zehirli asbest boruları baştan sona yenileyerek kalıcı ve son teknoloji duktil borularla değiştirdik. Büyük oranda su kayıplarının önüne geçtik. Su kesintilerinde sıkıntı çekmemek ve daha sağlıklı su hizmeti sunmak için toplamda 9.800 metreküp kapasitesine sahip 4 su deposunu ilçemize kazandırdık. Toplamda 297 Bin 60 Metre hat yenilediğimiz altyapımız, 120 Milyon Liraya mal oldu. Yaşanan su kesintilerinde, itfaiyemiz 2 bin 730 ton su takviyesi yaparak yüzlerce iş yeri ve yüzlerce haneye su yardımında bulunarak vatandaşlarımızı mağdur etmedi. Bunun belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 500 bin TL’dir. Ek olarak Alt yapı çalışması sonucu tozlanan yolların sulanması amacıyla, çalışmaların başladığı günden itibaren yol, mahalle ve sokak sulamaları için toplamda 24 bin tondan fazla su kullandık. Altyapı çalışmalarımız bittikten sonra kolları sıvayıp üst yapı çalışmalarımıza başladık. Bayraktepe, Hacıbey, Seyrantepe Mahallesinin tümünü, Yenişehir Mahallesinin de bir kısmını asfalta kavuşturduk. Geri kalan cadde ve sokaklarımızda Kamu İhale Kanunu’nun 19. Madde açık ihale kapsamında iş başı yapan yüklenici firmamız tarafından PMT serme sıkıştırma işlemine başlanması planlanmaktadır. Kırıkkale Yahşihan mezarlığından başlayıp Yahşihan tren yolunda bitecek, Turizm açısından şehrimize değer katacak olan İstiklal Yolu Projesi için çalışmalarımıza başladık. Mevcut demir yolu hattından kaynaklanan kot farkı sebebiyle oluşturulacak üst yapının zarar görmemesi ve alan genişliğinin sağlanması açısından Hoca Ahmet Yesevi Caddesinde imar planına uygun olarak taş duvar çalışması gerçekleştirdik. Yapılan bütün yatırım ve projelerde emeği geçen, bize desteklerini esirgemeyen tüm ekip arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim“ dedi.

Bu haber toplam 12 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.