Bahşılı'da su sorun olmaktan çıktı

Bahşılı'da su sorun olmaktan çıktı
Geçtiğimiz dönemlerde sürekli içme suyu sıkıntısı yaşanan Bahşılı ilçesinde son zamanlarda yapılan çalışmalarla su sıkıntı olmaktan çıktı. Göreve geldikleri günden itibaren ilçenin bütün ihtiyaçlarının giderilmesi...

Geçtiğimiz dönemlerde sürekli içme suyu sıkıntısı yaşanan Bahşılı ilçesinde son zamanlarda yapılan çalışmalarla su sıkıntı olmaktan çıktı. Göreve geldikleri günden itibaren ilçenin bütün ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, 1387 adet su arızasının giderildiğini, 680 yeni abonenin açıldığını ve memba kalitesinde su bulduklarını, yapılan çalışmalarla Bahşılı'da suyun sorun olmaktan çıktığını söyledi.

İLÇE GÖÇ ALMAYA BAŞLADI

Gerçekleştirilen su çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Nisan ayı itibariyle 1387 adet su arızası giderildi. İlçemiz yaptığımız çalışmalar neticesinde bir cazibe merkezi oldu. İlçemiz göç almaya başladı. Bu da yeni açtığımız abonelerle kanıtlanmış oldu. 680 adet yeni su abonesi bağladık. Bu da 680 tane yerleşim olduğu anlamına geliyor. Kanal konusunda da zaman zaman şikayetler oluyordu. Bizde 380 tane kanal bağlantısı yaptık. Toplamda 2 bin 600 metre altyapı yaptık. İlçemizin içme suyu kaynaklarını artırmaya yönelik çalışmalarımız oldu. Başlattığımız çalışmalar sonucunda memba kalitesinde su kaynağı bulduk. Bu suyumuzun şehir şebekesine dahil etmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu suyumuzun şebekeye verilmesi için 2 bin metre boru döşendi. Bağlantılarını tamamlayarak memba kalitesindeki suyumuzu şebekemize dahil edeceğiz" diye konuştu.

MEYDAN ÇALIŞMASI 2 AYDA TAMAMLANACAK

Bahşılı ilçesinde meydan sorununun da giderilmesi için başlatılan 15 Temmuz Şehitler Meydanı çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Tekin "Bir süre önce ihalesini gerçekleştirdiğimiz ve yer teslimi yaptığımız 15 Temmuz Şehitler Meydanı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yaklaşık 5 bin 400 metre kare alan üzerine yapacağımız yeni meydanımız kısa zamanda tamamlanacak inşallah. Yeni meydanımızın ihale bedeli yaklaşık 1 milyon 200 bin TL. Bunun 1 milyon TL'sini Milletvekilimiz Ramazan Can ve İl Başkanımızın desteğiyle hibe olarak almış bulunuyoruz. Bir kez daha desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kalan 200 bin TL'sini de biz belediye olarak karşılayacağız. Zemin çalışmaları yapılıyor, ilçe meydanında lavabo ihtiyacı vardı o ihtiyaç gideriliyor. Yaklaşık 2 aylık bir süre zarfında yüklenici firma çalışmalarını tamamlayacak.

DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM

İlçenin daha yaşanılabilir bir hale gelmesi için altyapı ve üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Başkan Tekin "Yollarımızda sorunlar vardı. Bu konuda büyük şikayetler alıyorduk. Göreve gelmemizin ardından bu konuda çalışmalar gerçekleştirdik. Bugüne kadar toplamda yaklaşık 8 bin metre uzunluğunda asfalt çalışması gerçekleştirdik. TOKİ bölgesinde yıllardır çözüm bekleyen kanal sorununu çözdük. Bu bölgede yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'lik bütçe ile altyapı çalışması gerçekleştirdik. İmkanlarımız dahilinde 3 adet otobüs alarak şehit, gazi çocuklarına ve öğrencilerimize ücretsiz okul sergisi hizmeti sağladık. Kilit parke çalışmaları gerçekleştirdik. İlçemizin daha yeşil bir görünüme kavuşması için ağaçlandırma çalışmaları yaptık. Park çalışmalarımızı hayata geçirdik. İlçenin ihtiyacı olan birçok projeyi hayata geçirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.  Haber: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 14 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.