Rektör Aslan, öğrencilerle buluştu

Rektör Aslan, öğrencilerle buluştu
 İnternet Editörü
Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, ‘Rektör-Öğrenci Buluşması’ programı kapsamında öğrencileri ile merkezi derslikler binasında bir araya geldi.

GELECEK 40 YILLIK GÜNCELLEME YAPIYORUZ

Öğrencilerin taleplerini dinlemek, sorularını cevaplamak amacıyla yapılan toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Prof. Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Şevket Evci, idari birim amirler ile öğrenciler katıldı. Öğrencileri, ülkemizin gelecek vizyonuna uygun şekilde yetiştirme gayreti içinde olduklarını belirten Aslan, “Yakın Geleceğin Büyük Türkiye’si' vizyonuna uygun olarak sizlere en iyi şekilde eğitim vermek ve sizleri en iyi şekilde sektöre hazırlamak için her hafta senato toplantısında hocalarınızla yapabileceklerimizi konuşuyoruz. Müfredatımızda, sizi önümüzdeki 40 yıla hazırlayacak şekilde güncellemeler yapıyoruz” dedi.

rektor-aslan-ogrencilerle-bulustu1.jpg

BÜYÜK BİR BİLİM TARİHÇİSİ OLDU

Aslan, “Bu kapsamda laboratuvar, personel ve teknik imkan taleplerinizi vs. dinlemeye hazırız. Mezun olmadan önce Türkiye’deki ve dünyadaki rekabete hazır hale gelmeniz, ülkemiz adına çok önemlidir. Bizler elimizden geleni yapmaya çalışacağız ancak sizler de bir fark ortaya koyabilmek için çok çalışmalısınız. Bir gün içerisinde bir-iki saat çalışmakla hedeflerinize ulaşamazsınız. Rahmetli Fuat Sezgin Hocamız, 90 yaşını geçmesine rağmen günde 17 saat çalışmaya devam ettiği için büyük bir bilim tarihçisi oldu.”

rektor-aslan-ogrencilerle-bulustu3.jpg

PROJELERE ÖNEMLİ DESTEK VERİLİYOR

“Sadece akademik kariyer için değil bir sektörde kariyer yapmak için de çok çalışmalısınız. TÜBİTAK başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş kendilerine sunulan uygun projelere destek veriyor. Biz de bu proje çalışmalarında yer almanızı isteriz ve bu kapsamda tecrübeli hocalarımızla öğrencilerimiz için uygulamalı proje hazırlama eğitimleri de verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Proje faaliyetleri içinde bulunmak sizleri mezuniyet sonrasında ön plana çıkaracaktır. Herhangi bir üniversite mezunundan sizi farklı kılacak olan, teorik ve pratik anlamda kendinizi ne kadar geliştirdiğinizdir.”

HER ÖĞRENCİ ER YA DA GEÇ BURADAN GİTTİ

“Sektörün ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu bir eleman olmak; sizin gayretinize, becerilerinizi ispatlamanıza bağlıdır. Bizlerin temel amacı ve arzusu da akademik ve sosyal alanlarda imkanları geliştirmek, mezuniyetiniz sonrasında iyi bir yerde çalışmanızı ve ülkemize fayda sağladığınızı görmektir. Mutlaka bir gelecek planınız olsun. 5 yıllık planlar yapın ve duvarınıza asın. Hayat içerisinde yaprak gibi savrulmayın."

"Bir ağacın kökü olamasanız bile sağlam bir dalı olun. Devletimiz de gelecek ile ilgili hedeflerini, bir çok farklı alanda politikalarını bir plan ve program dahilinde yapıyor. Bu kapsamda bölümünüzle, kariyer hedefinizde yer alan alanlarla ilgili 12. Kalkınma Planı'nı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. 36 yıldır buradayım. Buraya gelen her öğrenci er ya da geç buradan gitti” dedi. Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, öğrencilerin taleplerini dinledi ve sorularına cevap verdi.

Bu haber toplam 122 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.