BU HİKAYENİN KAHRAMANI SENSİN

BU HİKAYENİN KAHRAMANI SENSİN
AK Parti'nin 'Bu hikayenin kahramanı sensin' teması ile Türkiye genelinde başlattığı 'Teşkilat Akademisi' eğitimleri Kırıkkale’de yapıldı. Teşkilat akademisi eğitiminin açılışına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati...

AK Parti'nin 'Bu hikayenin kahramanı sensin' teması ile Türkiye genelinde başlattığı 'Teşkilat Akademisi' eğitimleri Kırıkkale’de yapıldı. Teşkilat akademisi eğitiminin açılışına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bizim siyasetimiz millet içindir. Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız” diye konuştu.

AK PARTİ MİLLETE HİZMET İÇİN ÇALIŞAN BİR PARTİ

Ak Parti Ar-Ge Başkanlığı tarafından Kırıkkale’de organize edilen Teşkilat Akademisi eğitimi yapıldı. Taçmahal Düğün ve Kongre salonunda gerçekleşen ve iki gün süren eğitim programının açılışına Genel Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, parti teşkilatının çeşitli kademelerinde yer alan üyeler ve partililer katıldı. Eğitimin açılışına katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider konulu açılış dersini verdi. Yazıcı, AK Parti'nin merkezinde her zaman insan olduğunu vurgulayan Yazıcı, etnik ayrımcılık yapmadan millete hizmet için çalıştığını söyledi. Siyasetlerinin millet için olduğunu belirten Yazıcı “Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız” diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI DEDİĞİMİZ BÜTÜNCÜL SİYASET HAKİM

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Türkiye'de iki tarz siyaset var. Birisi projeci, hedefleri olan, siyasetin merkezine milleti yerleştirmiş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Cumhur İttifakı dediğimiz bütüncül siyaset hakim. Aziz milletimizin en büyük kazanımı Cumhuriyetimizin 100. yılını 2023'ü hedefleyen, İstanbul'un fethinin 600'üncü yılı 2053 ve Türklerin Anadolu'ya ayak basışının bininci yılı 2071 hedef gösteren siyaset tarzı. Bir de savruk, yolunu şaşırmış bir siyaset tarzı icra edenler var, bu da muhalefet. Savruk ve yörüngesini şaşırmış. Tezkere iş olsun diye gelmedi Meclis'e. Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin güvenliği, esenliği için yanı başımızda 'oldu, bitti' yapmak isteyenlere karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin duruşunu göstermek, huzur ve sükunu tevdi etmek amacıyla istenen yetkiye karşı birisi 'evet' derken diğeri 'hayır' diyor. Terörle irtibatlı, iltisaklı olan parti ile ilişkileri konusunda birisi 'şöyle' diyor, birisi 'böyle' diyor." ifadelerini kullandı.

BİZİM SİYASETİMİZ MİLLET İÇİNDİR

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınını söylediği sözlere ilişkin de Hayati Yazıcı, "Değil şehit yakınına, hiçbir insana söylenmeyecek sözler ağza aldı. Doğru değil. Onu biz ağzımıza alamayız. Yine onlardan en büyüğü olan kişi Türkiye'nin vizyoner projelerinden Kanal İstanbul'la alakalı yabancı ülke büyükelçilerine mektup yazma zilletini gösteren bir davranış sergiliyor. Bu savrulmak ve yörüngesini şaşırmaktır. Biz bunlara bakmayacağız, yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Bizim siyasetimiz millet içindir. Milletin hukukunu korumak, millete hizmet etmek, vatandaşımızın her nerede olursa olsun onun önündeki sosyoekonomik engellerini kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek, hayatını kolaylaştırmak için durmadan koşacağız. Durmak yok, yola devam edeceğiz” dedi.

KAPLAN’DAN KONUŞMACILARA VE KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Eğitimin devamında  Zafer Şahin Siyasal iletişim ve yeni medya, İsmail Halis Savunma Sanayi Teknoloji ve ulaştırma, Abdurrahman Uzun motivasyon, Ahmet Gündoğdu Eğitim-Sağlık ve Sosyal Politikalar, Tarkan Zengin etkili iletişim, Hikmet Ayar Teşkilatın el kitabı, Mücahit Yanılmaz Reformcu Ak Belediyecilik, Semih Cerrah Dünyanın yeni yıldızı Türkiye ve Dursun Ali Erzincanlı Ak Değerler eğitimi verdi. Konuşmacılara teşekkür eden Ak Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan günün anısına konuşmacılara plaket verdi.  HABER: Mehmet Erkoç

Bu haber toplam 6 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.