Dünya Kırıkkaleliler federasyonu genel kurulu yapıldı

Dünya Kırıkkaleliler federasyonu genel kurulu yapıldı
Dünya Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Gençlik Parkı Kültür Merkezinde düzenlenen Kurultaya çok sayıda davetli katıldı.YENİ YÖNETİM TANTILDIAnkara Gençlik Parkı Kültür Merkezinde...

Dünya Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Gençlik Parkı Kültür Merkezinde düzenlenen Kurultaya çok sayıda davetli katıldı.

YENİ YÖNETİM TANTILDI

Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezinde düzenlenen Kurultay, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kurultaya yüzlerce Kırıkkaleli hemşehrilerimizin yanı sıra Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Merih Karayol, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, MHP Kırıkkale İl Başkanı Murat Abalı, İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Altınışık, Mamak Belediyesi Meclis Üyesi Esra Yılmaz Aksoy ve birçok siyasi parti temsilcileri katıldı. Federasyon Genel Başkanı Mehmet Ali Yücekaya yönetim kurulu üyelerine sahneye davet ederek tek tek tanıttı. Kurultay sonunda Keskin ustalar topluluğu ve Kırıkkaleli ses ve saz sanatçısı Koray Pekdemir konseriyle katılımcılar keyifli dakikalar yaşadı. Şarkılar ve halaylar eşliğinde Dünya Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

ANKARA’DAKİ NÜFUSUMUZ 650 BİNİ BULUYOR

Mehter takımı konserinin ardından açıklamalarda bulunan Federasyon Genel Başkanı Mehmet Ali Yücekaya, “Sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi dünyada ve ülkemizde önem arz etmektedir. En toplumlar örgütlü toplumlar, dernekler sivil toplum kuruluşlarının en önemli yapı taşlarıdır. Federasyonlar ise derneklerin çatı kuruluşları olarak bir araya getiren kurumsal yapının bütünüdür. En iyi toplumlar örgütlü tolumlardır. Toplumları örgütlemek bir arada tutmak ve kitlesel ve toplumsal yapılar ancak Federasyonların ve derneklerin kolektif çalışmaları ile anlam kazanabilir. Ankara’da nüfusa kayıtlı hemşerilerimizin sayısı 278.791 kişidir. Bununla birlikte hemşerilerimizin 1950’li yılların başından bu yana Ankara’ya göç ederek bir nevi Ankara’yı kendi illeri olması hasebiyle nüfus kayıtlarını Ankara’ya aldırmak suretiyle Kırıkkaleli Hemşehrilerimizin resmi olarak Ankara nüfusuna kayıtlı olmaları Ankara’da yaşayan Kırıkkaleli Hemşerilerimizin nüfusu oldukça düşük göstermektedir. Gayri resmi yaptığımız araştırmalar Ankara’ya gelen bir köyden 100 hanelik bir köyden 45 haneye yakını Ankara nüfusuna kaydolduklarını tespit ettik. Gayri resmi olan nüfus sayımız 500 bin kişidir.  Birde Ankara’da ilyetlik bağımız bulanan hısım ve akrabalarımızın hesapladığımızda nüfusumuzun 650 bin kişiye yakın olduğunu düşünüyorum”

HEMŞEHRİLERİMİZİ TÜM DÜNYADA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

“Ankara’da 36 milletvekilimiz var bir tane Kırıkkaleli Milletvekilimiz yok. Ankara’da merkez ilçelerde ve Ankara’ya bağlı ilçelerde Kırıkkaleli Belediye Başkanımız yok. Ankara’da 1 tane bakan ve bakan yardımcısı üst düzey bürokratımız yok. İş dünyasında ise hemşehrilerimiz kendi gayretleri ile bulundukları yeri gelmişlerdir. Federasyonların kurulma amaçlarının yegane sebebi hemşehrilerini ve yapısında bulunan dernekleri örgütleyerek siyasette, bürokraside, iş dünyasında bulunan hemşerilerine destek vererek kolektif çalışmalarını sağlamaktır. Unutmayalım ki farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Bugünden sonra siyaset, bürokraside, ticarette hemşehrilerimizin her daim yanında ve emrinde olacağız inşallah. Hemşerilerimize yol olacağız, köprü olacağız, basamak olacağız. 7 gün 24 hemşehrilerimiz emrinde olacağız. Biz Ankara’da siyasette, bürokraside ticarette hemşehrilerimizi örgütleyerek hak ettiği yere taşıma gayretinde olacağız. 20 Mart 2022 tarihi artık Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere tüm ülkemizde ve adımızdan da anlaşılacağı üzere tüm dünyada yalnız bırakmayacağız. Çok önemli 20’ye yakın projemiz bulunuyor. İlk projenin Ankara’da başlatacakları Kırıkkale Evi Projesi ile Federasyonun Kurumsal bir yapıya kavuşturulması noktasında hemşerimizinde Federasyonumuza aidat duyusu oluşturulması önem arz etmektedir” dedi.

Bu haber toplam 31 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.