Eğitimde çıtayı daha yukarı taşıyacağız

Eğitimde çıtayı daha yukarı taşıyacağız
 Yazı İşleri Müdürü
Kırıkkale’deki görevine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Telefoncu, mesajında eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa edeceklerini belirterek...

Kırıkkale’deki görevine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu bir mesaj yayımladı. İl Müdürü Telefoncu, mesajında eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa edeceklerini belirterek “İlimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

KIRIKKALE’YE HİZMET EDECEĞİZ

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet Daire Başkanı iken Kırıkkale Millî Eğitim Müdürü olarak atandıktan sonra kentteki görevine başlayan Hayati Telefoncu, mesaj yayımladı. Telefoncu, mesajında eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa edeceklerini söyledi. Eğitim ailesi olarak öğretmen ve okul yöneticilerinin gayretleri amaçlarına ulaşabileceklerini hatırlatan Telefoncu, "Çok kıymetli meslektaşlarım, değerli Kırıkkaleliler, Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleriyle 11.04.2022 tarihinde Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunuyorum. Her şeyden önce köklü kültürü ve tarihi, eşsiz tabiatı ve güçlü insanıyla ülkemizin kadim şehri Kırıkkale'ye hizmet edecek olmanın heyecanını, bahtiyarlığını ve kıvancını yaşıyor; bizlere böylesine değerli bir vazifeyi emanet eden Sayın Milli Eğitim Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum” ifadesini kullandı.

KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR

Telefoncu “Meslek hayatım boyunca öğretmen ve yönetici görevleriyle eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan, bunu hayatının odağına konumlandıran bir eğitim neferi olarak Kırıkkale'mize eğitim alanında yapılan tüm çalışmaların üzerine daha fazlasını inşa ederek çağdaş bir anlayışla daha ileriye taşıyacak; bu konuda geleceğimiz mimarı çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar bırakabilmek adına bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Hoşgörü ve anlayış içinde ortak akılla hareket ederek, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Amaçlarımıza ulaşabilmek elbette siz değerli öğretmen ve okul yöneticisi arkadaşlarımın gayreti sayesinde mümkün olacaktır. Bu konuda meslektaşlarımın her birinin aynı şuurda ve azimde olduğuna inancım tamdır. Eğitimin, memleketimizin en önemli meselelerinden biri olduğunu düşünerek, Sayın Bakanımızın ve Valimizin önderliğinde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin bu konudaki desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum. Kırıkkale'mizin eğitimine şimdiye kadar katkı sağlayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyor, başarılarımızı daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Bu haber toplam 18 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.