EV HANIMLARI AHŞAP BOYAMA ÖĞRENİYOR

EV HANIMLARI AHŞAP BOYAMA ÖĞRENİYOR
KIRIKKALE BELEDİYESİ MAHALLE KONAKLARINDA AHŞAP BOYAMA KURSU BAŞLADIKırıkkale Belediyesi’nin Mahalle Konaklarında kadınlara yönelik yeteneklerini geliştiren kurslarına devam ediyor. Son olarak Sanayi Mahallesi, Mahalle Konağında...

KIRIKKALE BELEDİYESİ MAHALLE KONAKLARINDA AHŞAP BOYAMA KURSU BAŞLADI

Kırıkkale Belediyesi’nin Mahalle Konaklarında kadınlara yönelik yeteneklerini geliştiren kurslarına devam ediyor. Son olarak Sanayi Mahallesi, Mahalle Konağında açılan Ahşap Boyama Kursu ile bayanların hem öğrenmesi, hem moral bulup ekonomilerine katkı sağlamaları hedefleniyor.

EV EKONOMİLERİNE KATKI

Kırıkkale’yi geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Kırıkkale Belediyesi, özelikle mahallelerde yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın hayata geçirdiği Mahalle konaklarında bayanlar hem öğreniyor, hem moral kazanıyor, hem de ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Son olarak Sanayi Mahalle Konağında açılan Ahşap Boyama kursu, mahalleli bayanların dikkatini çekiyor. Ahşap Boyama kursunun hafta içi hergün 09:00 – 14:00 saatleri arasında Sanayi Mahallesi Mahalle Konağında gerçekleştirileceğini beyan eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Tüm Mahalle konaklarımızda kursiyerlerimizin becerilerini geliştirmek ve meslek edinmelerini sağlamak amacıyla, çeşitli dallarda Halk Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle kurslarımıza devam ediyoruz. Kırıkkale Belediyesi olarak mahalleli kadınlarımızı sosyal yaşamın içine çekmek, düzenleyeceğimiz kurslarda da hem öğrenmelerini sağlamak hem de bu öğrendiklerini ekonomiye aile bütçelerine katkı sağlamalarını istiyoruz” ifadesini kullandı.

KURS SANAYİ MAHALLESİ KONAĞINDA

Başkan Saygılı, mahalle konaklarının kursiyerler için terapi merkezi gibi olduğunu, günlük yaşamın koşuşturmanın stresini bayanların burada atma imkanı bulduğunu söyleyerek değişik ve çeşitli kursların devam edeceğini belirtti. Sanayi Mahalle Konağında Kırıkkale Halk Eğitim Merkez müdürlüğünün katkıları ile açılan kurs Nisan ayına kadar devam edecek. Bahar ayında tamamlanacak kursun peşinden yine aynı Ahşap Boyama kursunun açılması programlanıyor. Kursa katılmak yada başvurmak isteyen kadınların bizzat Sanayi Mahallesi Konağına başvurmaları gerekmekte. Sanayi Mahalle Konağında başlanan Ahşap boyama kursunda katılan kursiyeler, ahşap boyamada temel teknikleri kullanarak, ahşap, seramik, polyester ve cam gibi yüzeyler üzerine süsleme ve vernikleme yapabilme becerisi kazanıyorlar. Bu eğitimi tamamlayan kadınlar, ahşap teknolojisi alanında hizmet veren atölyelerde çalışabilir yada kendi atölyelerini kurarak burada bir birinden renkli ürünler çıkarabilirler.

Bu haber toplam 9 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.