Gayemiz çevreyi korumak ve yaşatmak

Gayemiz çevreyi korumak ve yaşatmak
KIRIKKALE AK PARTİ İL TEŞKİLATINDAN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ5 Haziran Dünya Çevre günü münasebetiyle AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı çevre duyarlılığına dikkat çetmek için çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi....

KIRIKKALE AK PARTİ İL TEŞKİLATINDAN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

5 Haziran Dünya Çevre günü münasebetiyle AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı çevre duyarlılığına dikkat çetmek için çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Obaköy’de gerçekleştirilen etkinlikte birde basın açıklaması yapıldı.

ÇEVRE BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle 81 ilde çeşitli etkinlikler düzenlenirken Kırıkkale’de etkinliğin adresi Obaköy oldu. AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen etkinliğe, İl Başkanı Mustafa Kaplan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Merkez İlçe Başkanı Emrah Doğan, Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erkök, Gençlik Kolları Başkanı Halil Özarslan ve teşkilat mensupları katıldı. Doğa kirliliği ve çevre duyarlılığına dikkat çekmek için Obaköy yerleşkesi içerisinde sembolik çöp toplama işlemi gerçekleştiren AK Parti teşkilat mensupları çevre bilincine dikkat çekti. Etkinlikte Dünya Çevre Günü dolayısıyla birde basın açıklaması yapıldı.

SALGIN SÜRECİ

Bir yılı aşkın zamandır hepimizin en önemli gündemlerinden biri olan, yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen koronavirüs salgını sürecini  yaşadığımıza dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, etkilerini hayatın her alanında hissetmeye devam ettiğimiz salgın sürecinin tüm insanlığa bir nefes sıhhatin önemini gösterdiğine dikkat çekerek “Uzun zaman evlerinde kalmak durumunda kalan bizler için de açık ve yeşil alanların, ailelerimizle, arkadaşlarımızla birlikte güzel vakit geçireceğimiz sosyalleşme alanlarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymuştur. “Kademeli normalleşme dönemi” olarak tanımladığımız bu dönemde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeyi sürdürerek daha güzel günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

BİLİNÇLİ VE BÜYÜYEN BİR GAYRET

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı adına basın açıklaması yapan İl Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Harun Oğuz, salgınla mücadele konusunda ülkemizin aldığı kapsamlı önlemler sayesinde, uzun zaman sonra ilk kısıtlamasız Cumartesi gününde 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle Obaköy’de bir araya geldiklerini ifade etti. Oğuz, açıklamasında devamla “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak; doğaya, çevreye ve bütün yaratılmışlara hürmet gösteren, onların haklarına saygı duyan, her canlının hukukunu koruyan bir anlayışı temsil ediyoruz. Milletimizin yüksek teveccühüyle ülkemize kesintisiz hizmet etme gururunu taşıyan AK Parti kadroları olarak ülkemizin son 19 yılına damgasını vuran çalışmalarımızı bu bilinçle ve büyük bir gayretle sürdürüyoruz. Ortak geleceğimiz olan çevreye bakışımızı inanç ve medeniyet değerlerimizden aldığımız güçlü referanslar belirlemektedir. Şehirlerimizin merkezlerinde açık ve yeşil alanları herkes için erişilebilir kılan Millet Bahçeleri Projesi’ni hayata geçiren, tüm dünyanın gıptayla baktığı ve ilham aldığı Sıfır Atık Projesi’ni hızla gerçekleştiren, 2002’de 20,8 milyon hektar olan orman varlığımızı 22,7 milyon hektara ulaştıran ve ülkemizin dünyada orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri haline gelmesini sağlayan, temiz denizlerimizin göstergesi sayılan mavi bayraklı plaj sayısını 127’den 519’a ulaştıran ve 2023’te dünya birinciliği hedefleyen, çevre dostu ulaşımı teşvik eden, atık su arıtma tesislerini tüm yurtta yaygınlaştıran, korunan alanlarımızı 2 kat arttıran AK Parti’miz gerçek anlamda çevreci kimliğini, gerçekleştirdiği her çalışmasıyla ve geleceğe dair güçlü hedefleriyle ortaya koymuştur”

AK PARTİ’NİN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ, HİZMETTE SINIR TANIMAMASI

“AK Parti iktidarlarımız ile şehirlerimiz, 2002 öncesi dönemde görmediği hizmetlerle buluşmuş ve daha da güçlenmiştir. Özellikle çevrenin korunması ve tüm değerleriyle yaşatılması bağlamında, ülkemizin dört bir yanındaki sayısız hizmet, AK Parti’mizin bu husustaki kararlı duruşunun da en önemli göstergelerindendir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor; bunu yapan da biziz.” sözünün altını bugün buradan kalın çizgilerle bir kez daha çizmek istiyoruz. AK Parti’nin en önemli özelliği, hizmette sınır tanımaması ve siyasetini de eser üretme gayesi temelinde konumlandırmasıdır. Ülkemizin hangi köşesine, hangi şehrimize bakılırsa bakılsın işte bu büyük eserleri görmek mümkündür. Gördüğünüz gibi çevreyi korumak ve yaşatmak konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. Bugüne kadar ortaya koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştiren AK Parti’miz dün olduğu gibi bugün de sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla yoluna devam etmektedir. Bugün Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından farklı şehirlerimizde açılışı gerçekleştirilecek 11 Millet Bahçesi ve diğer yatırımlar, çevreye saygılı şehirler ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yeni eserler olarak milletimize kazandırılacaktır”.

DOĞANIN SAHİBİ DEĞİL, BİR PARÇASIYIZ

“Bugün dünyamız, çok ciddi çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır ve bizler, yarın daha geç olmadan bu gidişatı tersine çevirebilecek, yarınlarımız için bugünden inisiyatif alacak son nesiliz. Bu nedenle AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak “Cemre” ismini verdiğimiz çevre gönüllüleri hareketini 81 ilimizde 1000 gencin katılımıyla başlattık. Cemre nasıl havaya, suya ve toprağa düşerse işte çevre gönüllüleri hareketimiz de böyle içimize düştü. Bugünden sonra Cemreler tüm şehirlerimizde çalışmalarını sahada sürdürecek. İklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalması, kuraklık, aşırı hava olayları, kirlilik gibi küresel çevre sorunları karşısında Türkiye olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla adımlar atmaya devam ediyoruz. İklim değişikliği bir süredir mücadele ve uyum çalışmalarının ulusal çapta ve uluslararası platformda ele alındığı en önemli gündem maddelerindendir. Sn. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemizin küresel meselelerdeki liderliği ve öncü rolü çok önemli olmakla birlikte biliyoruz ki bu mücadele için tüm dünyanın, şehirlerimizin ve her bir vatandaşımızın ortak çabası gereklidir. İşte bugün, yüreklerimizde hissettiğimiz bu sorumlulukla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre gönüllüsü Cemrelerle birlikte buradan çok güçlü bir mesaj veriyoruz: Doğanın sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinciyle gelecek nesillerimize; yeşiliyle mavisiyle daha temiz bir çevre bırakmak, farkındalık ve duyarlılık sahibi bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Basın açıklamasının ardından AK Parti İl Teşkilatı Obaköy içerisinde çöp toplayarak çevre duyarlılığına dikkat çekti.

Bu haber toplam 3 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.