Kapındayız, çünkü yeteneğinin farkındayız

Kapındayız, çünkü yeteneğinin farkındayız
 Yazı İşleri Müdürü
Bahşılı ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Kapındayız, Çünkü Yeteneğinin Farkındayız” projesi hayata geçirildi.ÖĞRENCİLER EVLERİNDE ZİYARET EDİLİYORBahşılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından...

Bahşılı ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Kapındayız, Çünkü Yeteneğinin Farkındayız” projesi hayata geçirildi.

ÖĞRENCİLER EVLERİNDE ZİYARET EDİLİYOR

Bahşılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede öğrenim gören sanatsal ve sportif açıdan yetenekli olan öğrencileri keşfetmeye ve desteklemeye yönelik “Kapındayız, Çünkü Yeteneğinin Farkındayız” projesi başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın ve beraberinde Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimi görevlileri, müzik öğretmeni Rıdvan Namaz  ve beden eğitimi öğretmenlerinden oluşturulan komisyon tarafından öğrenciler evlerinde ziyaret ediliyor. Ailelere öğrencilerin yetenekleri konusunda bilgi veren görevliler, yetenek sahibi olan gençlerin tespitini yaparak rehberlik hizmeti de veriyor.

ÖĞRENCİYE ENSTRÜMAN HEDİYE EDİLDİ

Hayata geçirilen proje ile ziyaretlerde bulunan komisyon üyeleri, yetenekleri aileleri tarafından henüz tam anlamda keşfedilmemiş ve var olan yeteneklerin ise yok olmaması adına motivasyon çalışmaları ile yeteneklerin daha da geliştirilmesiyle ilgili yönlendirmeler de yapılmaya başladı. Bu kapsamda Şehit Yusuf Alsancak Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Beren Kaya ve ailesi ziyaret edildi. Müzik konusunda yeteneği olduğu anlaşılan öğrenciye gitar hediye edilerek gitar kursuna yönlendirildi. Yine Bahşılı İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Delal Ayşe Dambasan ve ailesi ziyaret edilerek öğrenciye enstrüman hediye edildi ve gitar kursuna kaydı yapıldı.

GENÇLERİN YÖNLENDİRİLMESİ SAĞLANIYOR

Futbol konusunda oldukça yetenekli olan ve gelecekte millî bir futbolcu olmak isteyen Şehit Yusuf Alsancak Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Samet Duman, evinde ziyaret edilerek ailesi ile görüşüldü. Konu hakkında aileye detaylı bilgiler verilerek sporun öneminden bahsedildi. Ailenin rızası doğrultusunda öğrenci kentte faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerinin altyapı takımlarına ve yine spor lisesine yönlendirme yapılarak gerekli çalışmalar başlatıldı. Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Alperen Yıldırım ve ailesi de ziyaret edildi. Daha önce boks sporuyla uğraşan ve çeşitli sebeplerden dolayı sporu bırakmak zorunda kalan fakat boks sporunda oldukça yetenekli olduğu anlaşılan öğrenci Alperen Yıldırım da ikna edilerek Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde antrenmanlara başlatıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürü Akın yaptığı açıklamada, projenin ilçede ses getirdiğini ve birçok yetenekli gençlerin bu sayede tespit edilerek yönlendirmelerin yapıldığını söyledi.

Bu haber toplam 5 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.